رسانه‌های ژاپن اظهارات آبه را متقاعد کننده نمی‌بینند

نخست‌وزیر ژاپن در پارلمان و سنای این کشور توضیحاتی را درخصوص تصمیم کابینه این کشور برای تغییر سیاست ژاپن در عرصه نظامی ارائه کرد و این در حالی است که رسانه‌های محلی و مردم این کشور براین باورند این اظهارات متقاعد‌کننده نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، روزنامه ژاپنی آساهی شیمبون در اظهار نظری درباره عملکرد شنیزو آبه، نخست وزیر این کشور گفت: نخست وزیر ترجیح می‌دهد هنگام پاسخ به سوالات به پرسشگر حمله کند.

طی جلسه کمیته بودجه مجلس عوام ژاپن، بانری کائیه‌دا، رییس حزب دموکراتیک به عنوان اپوزیسیون اصلی ژاپن با مخالفت شدید از تصمیم کابینه در این خصوص، این سوال را مطرح کرد: آیا اگر ما ممنوعیت حقوق دفاع شخصی جمعی را برداریم و قدرت نظامی ایجاد کنیم، خطر جنگ کاهش می‌یابد؟

آبه در پاسخ به این سوال پاسخ روشنی نداد و در پاسخ به سوال کائیه‌دا اعلام کرد: شما به عنوان رهبر بزرگترین حزب اپوزوسیون ژاپن،‌ قبول ندارید که گسترش توان ما به معنای اجتناب از جنگ است، شما یک عضو واقعی حزب دموکراتیک ژاپن هستید.

در حالی که آبه مواضع معمول خود را تکرار می‌کرد، برخی نیز عملکرد ازپیش‌تعیین‌شده وی را محکوم و احساس کردند از سوی وی به مسخره گرفته شده‌اند.

یک معترض 56 ساله در بیرون پارلمان این کشور گفت: آبه تنها حرف خودش را زد، او همیشه حرف خود را با این جمله که "تمام اینها به نفع حمایت از زندگی مردم و زندگی صلح‌آمیز است" پایان داد.

وی افزود: من احساس می‌کنم به یک نوار گوش می‌داده‌ام. او ما را به مسخره گرفته است.

انتهای پیام

کد N397812