آمریکا: تمام تلاش خود را برای آتش‌بس میان اسرائیل و غزه به کار می‌بندیم

غزه,اوباما

رئیس جمهوری آمریکا با اظهار تاسف نسبت به کشته شدن غیرنظامیان فلسطینی، در سخنانی مدعی شد: اسرائیل حق دارد مقابل حملات موشکی که مردم اسرائیل را تهدید می‌کند، از خود دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری در کاخ سفید اظهار کرد: اسرائیل حق دارد از خود در مقابل حملات موشکی که مردم آن را مورد تهدید قرار داده است، دفاع کند و هیچ دولتی نمی‌تواند زیر شلیک روزانه موشک‌ها به حیات خود ادامه دهد.

در عین حال، وی نسبت به کشته شدن شهروندان فلسطینی اظهار تاسف کرد و گفت که تلاش‌های مصر برای دستیابی به آتش بس میان طرفین درگیر را تایید می‌کند و واشنگتن تمام ابزارهای دیپلماتیک و روابط خود را برای دستیابی به توافق آتش‌بس به کار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد که برای برقراری آتش‌بس با تمامی شرکای خود در منطقه وارد عمل می‌شود و به تماس‌های خود ظرف 24 ساعت آتی ادامه خواهد داد.

همزمان، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد که کشورش برای پایان دادن به درگیری میان رژیم صهیونیستی و حماس تمام تلاش خود را به کار می‌بندد.

کری خاطرنشان کرد: اولویت ما دستیابی به توافق آتش‌بس، ایجاد راه‌هایی برای پایان دادن به درگیری‌ها میان طرفین و توقف کشتارها است تا از این طریق ما بتوانیم با مشکلات کنونی مقابله کنیم.

وی با بیان این که تماس‌هایی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و مسوولان کشورهای اروپایی برقرار کرده است، افزود: ما در این خصوص تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

اخیرا جان کری با همتایان مصری، قطری و اماراتی خود و همچنین با نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب گفت‌وگوهایی داشته است.

در همین راستا، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد: کری آماده بازگشت به منطقه است، چرا که وی حضور خود را ضروری می‌داند.

وی از اقدام رژیم صهیونیستی که منجر به کشته شدن چهار کودک فلسطینی در ساحل غزه شد، انتقادی نکرده و افزود: آمریکا نسبت به حقیقت این رخدادها اطمینان کسب نکرده است.

ساکی در ادامه افزود: کشته شدن کودکان و مردم بی‌گناه فلسطین در غزه امری هولناک و فاجعه‌بار است، به همین خاطر سعی داریم تا مانع ادامه خشونت‌ها شویم.

انتهای پیام

کد N397797