آیین ویژه احیای شب قدر در بلگراد برگزار شد

آیین شب قدر,امیر مومنان علی ع ,بلگراد

بلگراد-ایرنا-آیین شب قدر به مناسبت شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، شب ضربت خوردن امیرمومنان علی (ع) چهارشنبه شب با حضور تمامی کارکنان سفارت و دیگر نهادهای ایرانی، شماری از ایرانیان و شیعیان مقیم صربستان در حسینیه سفارت جمهور اسلامی ایران در بلگراد برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این آیین با شکوه با قرائت آیاتی از قرآن کریم با نوای دلنشین قاریان گروه تواشیح بشارت اصفهان که به دعوت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران از مرکز بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به صربستان اعزام شده اند، آغاز شد.

در ادامه این مراسم ملکوتی که با همت سفارت و رایزن فرهنگی ایران اسلامی در بلگراد برگزار شد و در آن شیعیان و عاشقان اهل بیت و خاندان عصمت و طهارت (ع) حضور داشتند، محمود شالویی رایزن فرهنگی سفارت کشورمان در بلگراد طی سخنانی با اشاره به عظمت شب قدر، این شب را یکی از شب های مهم در تاریخ اسلام دانست.

وی با اشاره به مظلومیت مولای موحدین افزود: امام علی (ع) در تمام طول عمر مبارکش در راه ایجاد عدالت اجتماعی تلاش کرد و لحظه ای در اجرای عدالت درنگ نکرد و به همین دلیل صاحبان زر و زور با این امام عزیز سر ناسازگاری گذاشتند.

اعضای گروه تواشیح بشارت به سرپرستی سید محمد شریعتی در ادامه، آیین ویژه شب قدر را با خواندن دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن بر سر نهادن برگزار کردند.

همچنین مداحان اهل بیت به یاد مظلومیت امام علی (ع) شهید راه عدالت به مدیحه سرایی پرداختند.

حاضرین در این مراسم ضمن طلب آمرزش و بخشش از درگاه الهی برای ظهور امام مهدی (عج) دعا کردند.

این مراسم در شب های بیست ویکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان در حسینیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد ادامه می یابد.

اروپام**2061** 1064
کد N397658