ناطق نوری: ملاک انتخاب مدیران، شایسته سالاری است

ناطق نوری,شایسته سالاری,مازندران

ساری - ایرنا - بازرس ویژه و مشاور رهبر معظم انقلاب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه به شایسته سالاری و توازن در انتخاب مدیران در دولت دکتر روحانی توجه شده است، گفت:ملاک انتخاب مدیران، شایسته سالاری است و کجایی بودن و بر اساس گروه و جریان عمل کردن آنها، ملاک نیست.

حجت الاسلام ˈعلی اکبر ناطق نوری ˈ چهارشنبه شب در دیدار ربیع فلاح استاندار مازندران در روستای ˈ اوزکلاˈ بخش بلده نور با اشاره به این نکته که باید به طریق اولی شایسته را از همان منطقه انتخاب کرد و اگر نبود شایستگانی از مناطق دیگری به کار گرفته شوند، ابراز امیدواری کرد دولت یازدهم بتواند موضوع شایسته سالاری را درست کند.

بازرس ویژه و مشاور رهبر معظم انقلاب به مشکلات زباله، آب شرب و فرسودگی لوله ها ، کمبود بیمارستان و مراکز درمانی ، راه های دسترسی روستایی و کنارگذر شهرستان نور استان مازندرن اشاره کرد و گفت: هر چند خدمات دهی از سوی مسوولان مطلوب تر شده است، اما در صورت وجود بودجه و بر اساس قوانین و مقررات و برنامه، به مشکلات مردم باید بیشتر رسیدگی شود.

حجت الاسلام ناطق نوری به اهمیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در مازندران اشاره کرد و بیان داشت: باید بر فعالیت پیمانکارانی که در حوزه راه و شهرسازی فعالیت می کنند، بیشتر نظارت شود.

وی با بیان اینکه پیمانکار جاده آب پری به بلده نور با هدف برداشت از واریزه های کوهی، طبیعت منطقه را دستخوش تغییرات کرده است، خاطر نشان کرد: محل دفع زباله نور در جنگل های منطقه نیز باید تغییر کند.

بازرس ویژه و مشاور رهبر معظم انقلاب برتوجه بیشتر به واگذاری معادن شن وماسه مناطق کوهستانی و ییلاقی منطقه تاکید کرد.

وی به مشکلات فرسودگی لوله های آب روستاهای بخش بلده به ویژه اوزکلا اشاره کرد و بیان داشت: هم اکنون حدود 40 درصد آب این روستا به دلیل فرسودگی لوله به هدر می رود.

ˈ ربیع فلاح ˈ استاندار مازندران نیز در این دیدار با بیان اینکه 15درصد اعتبار مصوب سال 93 تخصیص یافته است، گفت: ساماندهی زباله های شهرهای آمل، محمودآباد، نور و رویان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه توجه به روستاهای ییلاقی و کوهستانی مازندران نیز ضروری است، ادامه داد: با توجه به اینکه جمعیت زیادی از استان در شش ماه از سال با هدف فعالیت کشاورزی و دامپروری در ییلاقات و مناطق مرتعی و کوهستانی به سر می برند، باید به خدمات عمومی آب ، برق ، گاز و تلفن و زیر ساخت راه روستایی آنان نیز توجه شود.

در این دیدار مدیران کل آب و فاضلاب شهری و روستایی مازندران ، فرماندار شهرستان نور و بخشدار بلده نیز حضور داشتند.

حجت الاسلام ناطق نوری و استاندرا مازندران نوزدهمین روز ماه مبارک رمضان را نیز در کنار مردم کوهستانی روستای بطاهرکلا بلده نور افطار کردند. ک/2

2585/608/508
کد N397604