ظریف: درباره توقف مذاکرات در روز جمعه تصمیمی گرفته نشده است/مذاکرات سالیوان و شرمن با ایران

ایسنا نوشت:

وزیر امورخارجه ایران گفت: آمادگی داریم تا ٢٠ جولای (یکشنبه آینده) مذاکره کنیم و هر زمان احساس کنیم که مذاکره به جایی رسیده که باید متوقف شود یا به شکل دیگری ادامه پیدا کند آماده هستیم ولی هنوز چنین تصمیمی گرفته نشده است.

 محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران گفت: مذاکرات ادامه دارد و تمر کز ما الان بر روی بحث‌های محتوایی مثل تحریم‌ها و امکان تمدید مذاکرات است و هنوز این بحثها ادامه دارد.

ظریف گفت: امیدواریم در چند روز آینده در این زمینه‌ها تصمیم‌گیری شود. در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که نیاز به گفت‌وگو و تصمیم‌گیری جدی به ویژه توسط اعضای 1+5 وجود دارد.

وزیر امور خارجه ایران افزود: امکان تصمیم گیری برای ادامه کار وجود دارد، هر چند رسیدن به یک راه حل با همه جزییات دشوار است.

ظریف درباره روند مذاکرات گفت: هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است و هر چه گفته شده گمانه‌زنی است.

او در باره توقف مذاکرات در روز جمعه خاطر نشان کرد: در این‌باره تصمیمی گرفته نشده است. ما آمادگی داریم تا ٢٠ جولای مذاکره کنیم و هر زمان احساس کنیم که مذاکره به جایی رسیده که باید متوقف شود یا به شکل دیگری ادامه پیدا کند آماده هستیم ولی هنوز چنین تصمیمی گرفته نشده است.

ظریف در مراسم احیای شب قدر در مرکز اسلامی امام علی(ع) وین حضور یافت و پیش از آغاز مراسم در جمع خبرنگاران به پرسش‌های آنها پاسخ داد.

مذاكرات ساليوان و شرمن با ايران

وندي شرمن و ساليوان اعضاي تيم مذاكره كننده آمريكا با معاونين وزير امور خارجه ايران ديدار كردند.

به گزارش مهر، وندي شرمن و ساليوان اعضاي تيم مذاكره كننده آمريكا با سيد عباس عراقچي و مجيد تخت روانچي معاونين وزير خارجه ايران ديدار كردند.

پيش از اين ديدار نماينده چين با معاونين وزير امور خارجه كشورمان ديدار كرد.ايران و آمريكا امروز چندين دور مذاكره در سطوح مختلف داشته اند.

يك عصو تيم مذاكره كننده به مهر خبر داد مذاكرات امروز در راستاي بررسي شرايط و زمان تمديد مذاكرات است.

 

4545

کد N397539