حماس با آتش‌بس ۵ ساعته موافقت کرد

گروه حماس با درخواست سازمان ملل برای آتش‌بس ۵ ساعته با رژیم صهیونیستی موافقت کرد.

تسنیم نوشت:

گروه حماس با درخواست سازمان ملل برای آتش‌بس ۵ ساعته با رژیم صهیونیستی موافقت کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، گروه حماس سحرگاه روز پنجشنبه با درخواست آتش‌بس 5 ساعته با رژیم صهیونیستی که از ساعت 10 صبح آغاز می‌شود موافقت کرد. پیش از این سازمان ملل برای امدادرسانی به صدمه دیدگان تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه خواستار آتش بس 6 ساعته در این منطقه شده بود. رژیم صهیونیستی نیز پس از کشتن 4 کودک فلسطینی در تهاجم به غزه از ساعت 10 صبح تا 15 روز پنجشنبه اعلام آتش‌بس کرد.
سامی ابوخضری، سخنگوی حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد این گروه با درخواست آتش‌بس موافقت کرده است.
ارتش رژیم اسرائیل طی روزهای گذشته صدها بار به نوار غزه حمله کرده است، در این حملات، چندین منزل مسکونی نیز مورد هدف قرار گرفتند، که بر اثر آن 209 فلسطینی شهید و بیش از 1550 فلسطینی دیگر هم زخمی شدند.
جنبش مقاومت حماس پس از موج جدید حملات هوایی رژیم اسرائیل به غزه ضمن اعلام تعهد برای تلافی این حملات هشدار داده تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی می‌تواند به انتفاضه سوم منجر شود، در تازه‌ترین حملات هوایی صهیونیست‌ها به نوار غزه دهها نفر از جمله چندین کودک و زن بی‌دفاع فلسطینی به شهادت رسیدند.
جنبش‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه نیز با پرتاب راکت به عمق سرزمین‌های اشغالی، به تهاجم‌های اخیر رژیم اسرائیل پاسخ داده‌اند، صدها فلسطینی در سال‌های اخیر به‌علت تهاجمات رژیم اسرائیل جان خود را از دست داده‌اند.
کد N397484