دولت سریلانکا به شدت نسبت به اوضاع غزه ابراز نگرانی کرد

غزه,سریلانکا

تهران-ایرنا- وزارت امور خارجه سریلانکا روز چهارشنبه اعلام کرد که دولت این کشور به شدت نسبت به اعمال خشونت ها بر علیه مردم غزه نگران است و از درخواست ها برای برقراری آتش بس در نوار غزه حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، وزارت خارجه سریلانکا در بیانیه ای اعلام کرد: سریلانکا به شدت نسبت به تشدید تنش ها و خشونت ها در غزه که منجر به کشته شدن غیرنظامیان و وارد شدن خسارات زیاد به این شهر شده، نگران است.

دولت سریلانکا از طرف های درگیر در سرزمین های اشغالی می خواهد تا نهایت خویشتنداری خود را نشان دهند تا از سطح خشونت ها کم شود. همچنین طرفین شرایطی را فراهم کنند تا روند مذاکرات برای حصول یک راه حل پایدار با هدف پایان دادن به درگیری ها فراهم شود.

بیانیه وزارت خارجه سریلانکا افزود: سریلانکا از طرف های درگیر می خواهد تا در سریع ترین زمان ممکن وارد مذاکره مستقیم شوند. باید به این مساله نیز اشاره کرد که مذاکره تنها ابتکارعمل رای تضمین امنیت و صلح پایدار در منطقه است.

ˈماهیندا راجاپاکسهˈ رییس جمهوری سریلانکا اخیرا نیز در تماسی تلفنی با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین همدردی خود را در مورد کشته شدن غیرنظامیان در غزه ابراز کرد.

از سوی دیگر شهروندان مالدیو بار دیگر از برقراری آتش بس در غزه حمایت و به شدت از حملات وحشیانه صهیونیست ها به غزه انتقاد کردند.

گزارش های حاکی است که هزاران شهروند مالدیو روز گذشته در خیابان های پایتخت این کشور در اعتراض به حملات صهیونیست ها به غزه دست به تظاهرات زدند. این معترضان پلاکاردهای ضد صهیونیستی در دست داشتند.

رسانه های مالدیو گزارش دادند: این معترضان خواستار توقف فوری حملات اسرائیل به غزه، تحریم تولیدات و محصولات اسرائیلی ها شدند.

در حالی که حملات دد منشانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی نوار غزه ادامه دارد، ˈبنیامین نتانیاهوˈ نخست وزیر این رژیم، حماس را به استفاده از شهروندان غیرنظامی به عنوان سپر انسانی، متهم کرد.

تهاجم نظامی همه جانبه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی نوار غزه که وارد دهمین روز خود شده است، بیش از 200 فلسطینی که بیشتر زن و کودک هستند، شهید و حدود یک هزار و 500 تن زخمی شده اند.

رسانام**9234**1010
کد N397270