۰

حمایت سازمان ملل از طرح آتش‌بس مصر/ بلر: زمان برای توقف درگیری رو به پایان است

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
غزه

تونی بلر و وزیر خارجه مصر بر ضرورت برقراری هرچه سریعتر آتش بس تاکید و طرح مصر را برای توقف درگیری‌های کنونی، بهترین راه اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تونی بلر، نخست‌وزیر پیشین انگلیس و فرستاده کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه در کنفرانسی مطبوعاتی با وزیر خارجه مصر تاکید کرد که از طرح پیشنهادی مصر برای آتش‌بس به طور کامل حمایت می‌کند.

وی گفت: تنها راه برای تشکیل کشور مستقل فلسطین برقراری صلح و همزیستی در کنار "کشور اسرائیل" است. جامعه جهانی خواهان تشکیل دو کشور و همزیستی مسالمت آمیز آنها در کنار یکدیگر است.

بلر ادامه داد: ما از تشکیلات خودگردان حمایت می‌کنیم. طرح مصر به بازسازی غزه منتهی می‌شود.

وزیر خارجه مصر نیز تاکید کرد که طرح آتش‌بس کشورش برای توقف خونریزی‌هاست و می‌تواند به تنش‌ها پایان دهد.

بلر در ادامه اعلام کرد ما تلاش می‌کنیم که غزه به جهان خارج دسترسی داشته باشد و امکان ارتباط برای آن فراهم شود.

نخست وزیر پیشین انگلیس در سخنان دیگری و در مصاحبه‌ با شبکه خبری بی.بی.سی نیز گفت: حملات اسرائیل، برنامه‌ها برای یافتن راه‌حل بلند مدت در حل بحران غزه را مخدوش می‌کند.

نخست‌وزیر پیشین انگلیس هشدار داد که اسرائیل و حماس به یکدیگر در یک دوره‌ و سریعا نمی‌توانند اعتماد نمی‌کنند و هیچگاه هم این اعتماد به وجود نمی‌آید.

پیش از نقض آتش‌بس غزه، بلر این آتش‌بس میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها را مورد استقبال قرار داد و ابراز امیدواری کرد که این یک فرصت مناسب برای دستیابی به یک راه حل بلندمدت و کامل برای غزه است.

وی افزود: چنین آتش‌بسی باعث توقف کشتارها و حملات راکتی و تغییر شگرف در غزه می‌شود. زمان برای حل درگیری غزه رو به اتمام است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.