ابوقتاده اعلام خلافت داعش را "بی‌اعتبار" خواند

"ابوقتاده"، روحانی افراطی که در اردن به اتهام تلاش‌های تروریستی‌ در حال محاکمه است، اعلام خلافت از سوی داعش در عراق و سوریه را "بی‌اعتبار" خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ابوقتاده در نوشته‌ای 21 صفحه‌ای که در وب‌سایت‌های حامی افراطیون منتشر شده، اعلام کرده است: اعلام خلافت توسط "دولت اسلامی" بی‌اعتبار و بی‌معنی است چرا که دیگر گروه‌های شبه نظامی در سایر نقاط جهان با آن موافقت نکرده‌اند.

داعش که درکشورهای عراق و سوریه در حال جنگ است در 29 ژوئن در این دو کشور به رهبری ابوبکر البغدادی که خود را خلیفه ابراهیم می‌نامند، اعلام خلافت کرد.

ابوقتاده همچنین درباره این گروه گفت: این گروه توانایی حکومت کردن بر تمام مسلمانان را ندارد و اعلام خلافت آن‌ها بر هیچ کسی جز خودشان اجرا نخواهد شد.

وی نوشت: این گروه مخالفانشان را تهدید به مرگ می‌کند، به حاشیه راندن سایر گروه‌ها و روش‌های خشن در جنگ با مخالفان واقعیت این گروه را نشان می‌دهد.

ابوقتاده کسی است که مکررا "دولت اسلامی" (داعش) را مورد انتقاد قرار داده است و از سایر مسلمانان خواسته تا با پیوستن به این گروه شبه‌نظامی مخالفت کنند.

جنبش شبه‌نظامی اردن معمولا توسط گروه‌های ضد داعشی و حامی القاعده و متحدان سوری آن‌ها مانند جبهه النصره رهبری می‌شوند.

بیانیه ابوقتاده در پی تقبیح اعلام خلافت داعش توسط "عصام برقاوی"، رهبر ایدئولوژیست شبه‌نظامیان اردن انتشار یافته است.

ابوقتاده که در ژوئیه 2013 بعد از 10 سال درگیری‌های قانونی از انگلیس اخراج شد و همچنان به علت اتهام طرح‌ریزی برای یک حمله تروریستی دیگر در امان در زندان به سر می‌برد.

انتهای پیام

کد N396923