لایحه هوای پاک در هیات دولت بررسی شد

روحانی,لایحه هوای پاک,جلسه هیات دولت

تهران - ایرنا - هیات وزیران امروز گزارش کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت درباره لایحه هوای پاک (لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا) را بررسی و موادی از آن را تصویب کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیات دولت امروز (چهارشنبه) به ریاست حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری تشکیل جلسه داد.

در این جلسه اعضای دولت درباره مهم ترین مسایل و مباحث اجرایی روز کشور با یکدیگر تبادل نظر کردند.

هیات وزیران در ادامه این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی را پس از بحث و بررسی تصویب کرد.

الگوی مصرف آب و برق از ابتدای سال 1392 برای حوزه های علمیه، مساجد، دارالقرآن ها، حسینیه ها و اماکن دینی اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی از جمله مصوبات جلسه امروز هیات دولت بود.

هیات دولت به منظور توسعه مشارکت مردم در آموزش و پرورش و حمایت از سرمایه گذاری در ایجاد و اداره مدارس و مراکزپرورشی یا آموزشی غیردولتی ، لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را تا دو سال دیگر تصویب کرد.

با توجه به انقضای مهلت آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف مصوب 18 تیرماه 1387، لایحه اصلاح قانون مذکور توسط هیات وزیران تصویب شد. در این لایحه مواردی از قبیل تقسیم بندی شوراها به شوراهای یک و دو ، تعیین حدود صلاحیت ترکیب اعضای شوراها و چگونگی انتخاب اعضا و قضات مربوط ، شرایط عضویت ، افزایش نصاب دعاوی مالی به تناسب افزایش نرخ تورم و افزایش هزینه دادرسی و چگونگی هزینه کرد آن پیش بینی شده است.

تصویب آیین نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور از دیگر مصوبات این جلسه هیات وزیران بود.

سیام(1)**9189**1336
کد N396759