تعیین تکلیف پرونده قصاص عروس 17 ساله پس از ماه رمضان

سیاسی

وکیل‌مدافع راضیه ابراهیمی گفت که اگر با درخواست مجدد ما برای اعاده دادرسی موافقت نشود، حکم قصاص موکلم بعد از ماه رمضان اجرا خواهد شد.

حسن آقاخانی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با پرونده راضیه ابراهیمی عروس 17 ساله‌ای که مرتکب قتل همسرش شده بود، اظهار کرد: در رابطه با این پرونده مجددا درخواست اعاده دادرسی خود را به شعبه 35 دیوان عالی کشور داده‌ایم که ممکن است با درخواست ما موافقت شود.

وی ادامه داد: در صورت عدم موافقت با درخواست اعاده دادرسی احتمالا حکم قصاص موکلم بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، راضیه ابراهیمی که در سن 14 سالگی به خانه شوهر رفت و صاحب یک فرزند شد، 4 سال پیش و در 17 سالگی پس از سال‌ها اختلاف خانوادگی، شوهر خود را در خواب و با شلیک گلوله به قتل رساند. او پس از آن که یک بار تا پای چوبه دار رفت و برگشت، اکنون در زندان سپیدار اهواز است.

یکم اردیبهشت ماه، وی به محل اجرای حکم برده شد ولی پیش از این که مادر مقتول صندلی را از زیر پای وی بکشد، می‌گوید که در هنگام ارتکاب جرم تنها 17 سال داشته و نوجوان بوده است و همین جمله موجب می‌شود که به دستور قاضی اجرای حکم حاضر در محل، راضیه از صندلی پایین آورده شده و به سلولش بازگردانده شود تا به پرونده وی دوباره رسیدگی شود.

انتهای پیام

کد N396657