لاریجانی: طرح مسایل نمایندگان در مجلس صحیح نیست

مهدی کوچک زاده,تذکر آیین نامه

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس گفت: طرح مسایل مربوط به نمایندگان به این نحو برای جایگاه مجلس صحیح نیست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «مهدی کوچک زاده» در تذکر ماده 24 آیین نامه داخلی گفت: هیچکس از جماعتی که در این مجلس است مخالف روش ها نیست، بلکه یکی از وظایف رسیدگی به فساد ها می باشد و هیچ مخالفتی با رسیدگی و برخورد با فساد وجود ندارد.

وی ادامه داد: ولی خود ما در این مجلس بارها تجربه کردیم موضوعاتی را که به قول رهبر معظم انقلاب احتیاج به رسیدگی قضایی دارد و ایشان فرموده اند تا اثبات نشده حتی اگر درست هم باشد نباید آن را گفت.

نماینده مردم تهران ادامه داد: در این مجلس نسبت به افراد مختلف حرف هایی زده شد که نتیجه آن لوث شدن مطلب می شود.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: خود شما چوب خورده و کتک خورده این روش منحوس هستید. حداقل در زمان تبلیغات انتخاباتی، این به آن و آن به این تهمت می زنند.

تحلیل مواضع اشکال ندارد ولی اینکه این زمینی گرفته یا آن زمین خورده، آن پول گرفته این جنس گرفته، والله و بالله به ضرر خود نمایندگان است و به جز اینکه جامعه را از جمهوری اسلامی مایوس می کند فایده ای ندارد.

نماینده تهران در مجلس خاطرنشان کرد: همه من را می شناسند بنده به تحلیل تند معروف هستم ولی والله به کسی تهمت نزده ام و اگر کردم همین جا استغفار می کنم که تهمت زمین خواری، دزدی، روابط نامشروع از این تریبون زده شد.

وی با قرائت مطلبی از امام درباره افشا نکردن گناه دیگران پیش از اینکه ثابت شود از رییس مجلس درخواست کرد برای حفظ نظام جمهوری اسلامی از انتشار این صحبت ها در صحن علنی جلوگیری کند.

وی ادامه داد: رسانه ها منتظر همین مطالب هستند تا جمهوری اسلامی را بزنند. برخی رسانه ها تیترهایی را که آمریکایی ها می زنند آنها نیز تکرار می کنند و منتظرند که درباره یک آدم متشخص حرف نابه جایی زده شود و ده ها سایت و روزنامه آن را بنویسند.

علی لاریجانی که ریاست صحن علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر کوچک زاده گفت: طرح این مسایل به این نحو برای جایگاه مجلس درست نیست به همین دلیل مباحثی که مطرح شده باید توسط هیات نظارت بر رفتار نمایندگان پیگیری، اعلام نظر و برای مردم کاملا روشن شود.

سیام(3)**9103**ل.الف.ی**1415
کد N396600