پورفاضل به ایلنا خبرداد:

صدور احکام 15 بهایی متهم به جرائم امنیتی/ ثبت شکایت از صداوسیما به وکالت از مسیح علی‌نژاد

سیاست داخلی

پیش از این قرار بود پرونده سراج‌الدین میردامادی به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور در 11 مردادماه رسیدگی شود اما قاضی صلواتی رییس شعیه 15 دادگاه انقلاب اسلامی موافقت کرده تا این پرونده در 30 تیرماه رسیدگی شود.

وکیل 15 تن از بهاییان متهم به جرائم امنیتی از صدور احکام موکلان خود خبر داد.

گیتی پورفاضل در گفتگو با خبرنگار ایلنا از صدور حکم 15 بهایی متهم به جرائم امنیتی در دادگاه انقلاب شیراز خبرداد و گفت: احکام این پرونده به رویت همکارم رسیده است که طبق گفته وی برای 4 متهم خانم این پرونده، قاضی رسیدگی کننده حکم یک و نیم سال حبس آنان را به مدت 5 سال تعلیق کرده است.

وکیل 15 تن بهایی متهم جرائم امنیتی در مورد 11 متهم باقی مانده این پرونده نیز گفت: 4 تن از این افراد به تشخیص دادگاه فعالیت مستمر علیه امنیت کشور داشتند به سه ونیم سال حبس تعزیری و 7 متهم دیگر نیز هر یک به 20 ماه حبس محکوم شده اند که حتما در مهلت قانونی نسبت به حکم دادگاه بعدی اعتراض کرده و امیدوارم قاضی رسیدگی کننده به پرونده نسبت به احکام دادگاه بدوی تجدید نظر و میزان مجازات را تخفیف دهد.

پورفاضل که وکالت سراج‌الدین میردامادی را نیز برعهده دارد،‌گفت:‌ پیش از این قرار بود پرونده موکلم به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت در 11 مردادماه رسیدگی شود اما اخیرا قاضی صلواتی رییس شعیه 15 دادگاه انقلاب اسلامی موافقت کرده تا این پرونده در 30 تیرماه رسیدگی شود.

این وکیل دادگستری که وکالت مسیح علی نژاد را نیز بر عهده گرفته است گفت که روز گذشته شکایت خود از صداوسیما و وحید یامین‌پور را در دادسرا به ثبت رسانده است.

 

کد N396584