درخواست 22 نماینده برای صیانت از عرصه های طبیعی جنگل های کشور

مجلس,تذکر کتبی

تهران - ایرنا - 22 نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم صیانت از عرصه های طبیعی و جنگل ها با توجه به حجم آتش سوزی های اخیر تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور را حسین سبحانی نیا عضو هیات رییسه مجلس پیش از پایان جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس قرائت کرد.

محمدرضا تابش، کمال الدین پیرموذن، مقداد نجف نژاد، حسین سبحانی نیا، سیدهادی حسینی، رمضان شجاعی کیاسری، اسماعیل جلیلی، جبار کوچکی نژاد، محمدمهدی رهبری، نادر قاضی پور، سیدحسین نقوی حسینی، رحمت اله نوروزی، سیدحمیدرضا طباطبایی، سلیمان عباسی، داود محمدی، هادی شوشتری، سیدسعید حیدری طیب، حسین نیازآذری، عبدالکریم جمیری و سیدمحمدعلی موسوی، موسی غضنفرآبادی و مهرداد بذرپاش این تذکر را به وزیر جهاد کشاورزی مطرح کردند.

این نمایندگان به ترتیب نمایندگی مردم اردکان، اردبیل، بابلسر، نیشابور، قائمشهر، ساری، مسجدسلیمان، رشت، رودسر، ارومیه، ورامین، علی آباد کتول، نائین، گنبدکاوس، قزوین، قوچان، کرمانشاه، بابل، بوشهر، خدابنده، بم و تهران را در مجلس شورای اسلامی بر عهده دارند.

همچنین عبدالکریم جمیری نماینده بوشهر به وزیر راه و شهرسازی نسبت به تاخیر در پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تذکر داد.

جعفر قادری نماینده شیراز در مجلس نیز در تذکری به وزیر کشور خواستار تسریع در پرداخت حق الزحمه عوامل اجرای برگزاری انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری شد و در تذکری به وزیر آموزش و پرورش بر لزوم جلوگیری از اخذ شهریه های بالا از دانش آموزان مدارس دولتی و غیرانتفاعی تاکید کرد.

همچنین حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خواستار توجه به تامین نیروی انسانی مورد نیاز در شهر تهران شد.

فتح الله حسینی نماینده مردم قصر شیرین و سیدسعید حیدری طیب نماینده مردم کرمانشاه در مجلس نیز در تذکری مشترک به وزیر جهادکشاورزی از بی توجهی به حقوق مردم منطقه در واگذاری حدود 4 هزار هکتار از زمین به بنیاد مستضعفان انتقاد کردند.

عباس فلاحی باباجان نماینده مردم اهر و هریس در مجلس در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم جلوگیری از تخریب جنگل های ارسباران تاکید کرد.

سیدهادی حسینی نماینده مردم قائمشهر در مجلس نیز از وزیر آموزش و پرورش خواست نسبت به جذب سه درصد معلولان تحصیل کرده در این وزارتخانه اقدام کند.

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در تذکری به وزیر امور اقتصادی و دارایی بر ضرورت دریافت مبالغ مربوط به واگذاری کارخانه های دولتی به بخش خصوصی از خریداران تاکید کرد.

همچنین داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس در تذکری به رییس جمهوری و وزیر آموزش و پرورش خواستار توضیح درباره علت اجرا نشدن بند مربوط به ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر پرداخت هزینه های درمانی ایثارگران شاغل و بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان در دستگاه های اجرایی ذی ربط شد.

حسن تامینی نماینده مردم رشت در مجلس در تذکری به وزیر بهداشت بر لزوم حل مشکل گرانی برخی اقلام دارویی انتقاد کرد و در تذکری دیگر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار توجه به وضعیت نابسامان تعاونی ها شد.

نیره اخوان نماینده مردم اصفهان در مجلس در تذکری به وزیر آموزش و پرورش پیگیر علت حذف نیروهای مومن و موفق در استان اصفهان شد.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم در تذکرهای جداگانه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار جلوگیری از حیف و میل بیت المال توسط سازمان بازنشستگی شدند.

مهناز بهمنی نماینده مردم سراب نیز در تذکری به وزیر تعاون بر اعطای تسهیلات به تعاونی ها برای ایجاد اشتغال تاکید کرد.

سیدهادی حسینی، حسین نیازآذری و قاسم احمدی لاشکی نمایندگان قائمشهر، بابل و نوشهر در تذکری مشترک به وزیر جهادکشاورزی از دیوارکشی و تغییر کاربری 20 هکتار از زمین های کشاورزی در مسیر قائمشهر به ساری انتقاد کردند.

امیر خجسته نماینده مردم همدان نیز در تذکری به وزیر دادگستری خواستار توجه این وزارتخانه به وظایف و مسوولیت های خود در راستای سیاست های کلی امور اداری کشور شد.

سیام**2025**1336
کد N396553