عراقچی، اشمیت و شرمن تا ساعتی دیگر بر سر میز مذاکره می‌نشینند

فارس نوشت:

معاونان وزیر خارجه ایران، آمریکا و کاترین اشتون ساعت ۱۱ به وقت وین بر سر یک میز به گفت وگو و رایزنی می‌پردازند.

سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران به همراه هلگا اشمیت معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا ساعت ۱۱ امروز به وقت وین و ۱۳:۳۰به وقت تهران در خصوص رایزنی‌ها در راستای نگارش متن پیش نویس توافقنامه جامعه هسته‌ای به گفت‌وگو می‌نشینند.

همچنین یک منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایرانی در این باره گفت که احتمال تمدید این دور از مذاکرات وجود دارد. وی جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرد.

پیش‌تر اعلام شده بود که این دور از مذاکرات تا ۲۹ تیر (۲۰ ژوئیه) ادامه خواهد داشت.

ششمین دور گفت‌وگوهای ایران و ۱+۵ از روز ۱۲ تیر ماه رسماً در وین آغاز به کار کرد و تیم مذاکره کننده ایرانی ۱۱ تیر ماه به این منظور راهی وین شد.

روز جمعه ۱۳ تیرماه نگارش پیش نویس توافقنامه جامعه هسته‌ای به ریاست معاونین ظریف و اشتون آغاز و از آن زمان تاکنون رایزنی‌های گسترده ای در این راستا صورت گرفته است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری روز گذشته در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری فارس گفت : تا آنجایی که توانسته‌ایم متن توافق‌نامه جامع را تمیز کردیم و پرانتزها تا آنجایی که امکان داشته حذف شده و در حال حاضر نیاز به توافق سیاسی دارد.

 

23503

کد N396488