عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

گزارش جلسه غیرعلنی امروز مجلس به کمیسیون اصل 90 ارجاع شود

کمیسیون اصل 90,برنامه و بودجه,مجلس جلسه غیرعلنی

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از هیات رییسه خواست تا گزارش امروز جانشین سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی رییس جمهوری را برای رسیدگی به کمیسیون اصل 90 مجلس ارجاع کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس در اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی اظهار داشت: من تعجب می کنم از بعضی از همکاران، رژیم اسراییل، غزه را بمباران می کند اما آنها به جای این که این رژیم را محکوم کنند مسوولا دولت جمهوری اسلامی ایران را که چندی پیش رهبر معظم انقلاب از ایشان تشکر کرد، محکوم می کنند.

وی ادامه داد: همین دوستان در دوره ریاست جمهوری گذشته در برابر همه تخلفات ساکت شدند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: امروز «محمود عسگری آزاد» گزارشی را به مجلس ارایه کرد که این گزارش می تواند پرونده منفی برای همه ما باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: براساس اظهارات عسگری آزاد 200 موسسه و سازمان خلاف قانون تشکیل شده است و از مجموع 650 هزار استخدام 400 هزار نفر به صورت خلاف قانون استخدام شدند.

جعفرزاده ادامه داد: علاوه بر این استخدام 76 هزار نفر در آموزش و پرورش برخلاف مقررات بوده است و این در حالی است که قانون بر هرگونه جذب در قالب آزمون و مسابقه صراحت دارد.

وی همچنین گفت: براساس اظهارات عسگری آزاد از 76 هزار نفر از مستخدمان آموزش و پرورش دو درصد یعنی هزار و 520 نفر بی سواد و 14 درصد یعنی 10 هزار و 640 نفر کم سواد هستند.

وی خطاب به علی لاریجانی رییس مجلس گفت: در حالی که به دفتر شما افرادی با داشتن مدارک دکترای فیزیک و شیمی یا سیاسی که بیکار هستند، مراجعه می کنند ما چه جوابی برای استخدام 400 هزار نفر به صورت غیرقانونی و براساس رابطه داریم.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: اگر صلاح می دانید این گزارش را به کمسیون اصل 90 مجلس ارجاع کنیم تا به آن رسیدگی شود. قرار نیست هر دولتی که دوره فعالیتش به اتمام رسید هر کاری کرد، کرده باشد و این بدعتی برای دولت های بعد خواهد بود.

علی لاریجانی رییس مجلس نیز از کمیسیون اصل 90 مجلس خواست به این گزارش رسیدگی کند و اگر تخلفاتی انجام شده است مورد بررسی قرار گیرد.

سیام(3)**2021**س.ق**1336
کد N396334