مشاجره لفظی نجف‌نژاد و توکلی درمجلس/ نجف نژاد: شعارتان گوش فلک را کر می کند اما پایتان می‌لنگد/ توکلی: دستم را در لانه زنبور کرده ام

مجلس

درپی اظهارات احمد توکلی و مقداد نجف نژاد نمایندگان تهران و بابلسر در باره پرونده قضایی یک زمین در بابلسر که صحن علنی مجلس را به تشنج کشید، علی لاریجانی رئیس مجلس به هیات نظارت بر نمایندگان دستور داد اظهارات این دو نماینده را بررسی کند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی مقداد نجف نژاد نماینده مردم بابلسر طی سخنانی در نطق میان دستور اظهار داشت: اخیرا در برخی از روزنامه‌ها و سایت‌ها علیه من نسبت ناروایی درج شده که آن را ظلم آشکار به خود و اهانت به مردم حوزه انتخابیه‌ام می‌دانم و منشأ این ظلم سایت الف و شخص آقای توکلی است.
 
وی ادامه داد: شهرستان بابلسر به مثابه بسیاری از شهرستان‌های استان مازندان، املاک و مغازه‌هایش جزو اموال و املاک پهلوی بوده و بعد از انقلاب به بنیاد علوی منتقل شده، بنا بر این اگر مسئولان به زمینی برای برنامه های خود نیاز داشته باشند، باید از بنیاد مستضعفان بخواهند، بر این اساس هیئت امنایی با درخواست من تشکیل شده و زمین 8 هکتاری از پلاک 200 هکتاری بنیاد مستضعفان در بابلسر خریداری شد و از همان ابتدا فروش نامه با عنوان حقوقی بنده به عنوان نماینده مجلس، فرماندار، شهردار و شورای شهر تهیه شد تا کاملا روشن باشد که معامله عمومی است و جنبه خصوصی ندارد.
 
نماینده مردم بابلسر در مجلس افزود: ما به عنوان هیئت امنای خانه جوان نتوانستیم خانه جوان را تأسیس کنیم لذا خیر دیگری در منطقه دیگری در همان بابلسر زمینی احداث کرد و خانه جوان تأسیس شد و بنده به بنیاد مستضعفان مراجعه کردم و برای اینکه می‌خواستم زمین در اختیار بنده نباشد و این خدمت به شکل مطلوبی استمرار پیدا کند، ما قرض الحسنه‌ای با عنوان قرض الحسنه بعثت برای ازدواج و اشتغال جوانان تأسیس کرده و از این 8 هکتار 4 هکتار آن را در اختیار پلاکداران زحمت‌کش قرار دادیم و مابقی را براساس نیاز شهرستانی با مشورت شورای شهر و فرماندار برای چند طرح عمرانی اختصاص دادیم زیرا کاربری این زمین‌ها تفریحی، توریستی، فرهنگی و ورزشی است.
 
وی گفت: ما در این معامله از ابتدا تا انتها با بنیاد مستضعفان مشورت کردیم و از آقای رفیق دوست که زمین را از ایشان خریده بودیم اجازه گرفتیم و او گفت هیچ اشکالی ندارد و براساس کاربری در آنجا ساخت و ساز انجام دهید. زمانی که آقای فروزنده آمدند شکایتی در دادگاه مطرح شد و چند سال دادگاه حکم داد که معامله به دلیل عدم شرط تحقق خانه جوان فسخ شود. بنیاد مستضعفان نیز مصمم است که مشکل را به نفع مردم حل کند. 


وی با بیان اینکه آقای توکلی  غیرواقع وخلاف حکم دادگاه نسبت ناروایی را به بنده دادند؛ گفت: اقوام روزگار به اخلاق زنده‌اند. قومی که گشت عاری از اخلاق زنده نیست. از رسول اکرم (ص) پرسیدند«بالاتر از حرمت خانه خدا چیست؟ فرمودحفظ حرمت و آبروی مسلمان».
 
نماینده مردم بابلسر خطاب به توکلی افزود: آقای توکلی؛ اهل مازندران و نماینده تهران شما تعمدا اسم بنده را به عنوان نماینده آوردید و عناوین حقوقی فرماندار، شورای شهر و شهردار را حذف کردید که القا کنید معامله شخصی بوده است. آقای توکلی؛ اگر شما کنجکاو هستید و احساس تکلیف می‌کنید که هر موضوعی را حق یا ناحق به اطلاع عموم مردم برسانید اشکالی ندارد. لااقل جوانمردی کرده و همان واقعیت که حکم دادگاه بوده است را اعلام کنید نه اینکه به بنده توهین کنید.
 
وی ادامه داد: بنده در تاریخ 13آذر92 نامه‌ای را در کمال آرامش و اطمینان و شهامت به آقای لاریجانی رئیس مجلس نوشتم و در آن گفتم که چنانچه اینجانب حتی یک سانتی متر زمین از بنیاد مستضعفان برای خود یا اقوام یا دودمانم در سراسر کشور دریافت کردم، ضمن سلب مالکیت از خود حاضر به تحمل هرگونه مجازات هستم؛ گردن ما در مقابل قانون از مو باریکتر است؛ دستگاه قضایی و هیئت نظارت مجلس این موضوع را بررسی کند و اگر خلاف این نوشته و ادعای بنده ثابت شد خود را سزاوار همه نوع مجازات می‌دانم.
 
نجف نژاد افزود: آقای توکلی؛ شما هم می‌توانید چنین ادعای کنید؛ شما که پرونده زمین خواری‌تان کاملا روشن است. شما چند هزار متر زمین فقط در شهرک غرب از بنیاد مستعضفان به صورت شخصی گرفتید و متعهد شدید که 20 درصد عواید آن را برای یتیمان اختصاص دهید. بترسید از آه یتیم که آن را هم پرداخت نکردید. الآن قیمت آن زمان که به ثمن بخس با تخفیف به شما فروخته شد 10 ها میلیارد‌تومان است غیر از این شما چند هزار متر زمین در منطقه ییلاقی دماوند به صورت شخصی گرفتید؛ دست پیش می‌گیرید که پس نمانید؟ واقعا آدم از آدم‌هایی که شعارشان گوش فلک را کر می‌کند ولی در عمل پایشان می‌لنگد، تعجب می‌کند.
 
نماینده مردم بابلسر گفت : به عالمی گفتند فلانی به این و آن تهمت می‌زند و غیبت می‌کند او گفت او مریض است و مستحق ترحم. آقای توکلی شما بیمارید و بیماری مزمن دارید لذا به روانپزشک مراجعه کنید بلکه درمان شوید.
 
لاریجانی رئیس مجلس خطاب به نجف نژاد گفت: حالا چرا شما اینگونه صحبت می‌کنید و به همکارتان توهین می‌کنید؟
 
نجف نژاد در پاسخ گفت: ابتدا آقای توکلی شروع کرد؛ ایشان به بنده اهانت کرد. حضرت امام فرمودند «میزان رأی مردم است» بنده چهار دوره متوالی بعد از ماجرای معامله رأی مطلق از مردم گرفتم.
 
وی ادامه داد: آقای توکلی؛ از شما بعید است. فردی که باج‌گیر است به بنده مراجعه کرد و از من پست خواست اما من با او مخالفت کردم ولی به شما مراجعه کرد و شما را فریب داد. شما به مردم مراجعه کنید؛ مردم چشمه زلال هستند. یک بار امتحان کنید و در محل تولدتان یک بار کاندید مجلس شوید تا معلوم شود شما در بین آنهایی که شما را به خوبی می‌شناسند هیچ جایگاهی ندارید.


احمد توکلی در پاسخ به اظهارات مقداد نجف‌نژاد، نماینده مردم بابلسر در خصوص خبر منتشر شده در سایت الف مبنی بر زمین‌خواری در بابلسر گفت: من خودم را مبری می دانم و اگر مبری نمی دانستم دستم را مانند آقای نجف‌نژاد در لانه زنبور نمی‌کردم.


وی افزود: ماجرا از این قرار است که آقای نجف‌نژاد زمینی در بابلسر از بنیاد مستضعفین گرفتند به استناد اینکه یک هیات امنایی را تشکیل دادند، اما بعدا این زمین را فروختند و بنیاد مستضعفین از ایشان شکایت کرده است.


نماینده مردم تهران ادامه داد: در روزهای اول دادگاه جزایی و عمومی بابلسر ایشان را محکوم کرده، معامله را باطل اعلام کردند و آن را جزء تصرف شخصی دانستند بعد از آن پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفته و در آنجا قاضی ضمن اینکه عنوان کرده بنیاد شهید حقی ندارد چون معامله تمام شده تصریح کرده که این زمین حق مردم بابلسر است و باید از دست این آقایان پس گرفته شود.


توکلی گفت: دادگاه دوم تصریح کرده که این تخلف صورت گرفته و بنیاد مستضعفین نیز تقاضای اعمال ماده 18 قانون را کرده که 3 مستشار قوه قضائیه درباره این مساله نظریه داده و گفته اند این کار تخلف بوده است که پس از آن حکم ابطال معامله صادر و دستور صادر شده ساختمان های ساخته آن قلع و قمع شود.


وی افزود: خریدار این زمین ها متاسفانه یکی از بدنام‌ترین و متخلف‌ترین صندوقدارهای اعتباری است. بنده متاسفم که چنین اتفاقی افتاده است.


به گزارش مهر، پس از این تذکر احمد توکلی، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اینجا محکمه نیست، بیان کرد: شما نکاتی را راجع به شخص آقای نجف‌نژاد مطرح کردید و اسم ایشان را برده اید که ایشان هم باید دفاع کنند.


لاریجانی افزود: نباید ادامه این بحث در مجلس مطرح شود.


پس از اظهارات علی لاریجانی، مقداد نجف‌نژاد گفت: بعد از اینکه صندوق قرض الحسنه در بابلسر تشکیل دادیم با اعضای هیات امنا و امضاءکنندگان ذیل این مساله متعهد شدیم که برای ارتقاء اقتصادی و رفع مشکلات جوانان و نیز ترویج ازدواج کلیه اختیارات به هر شکل و هر نحو از مستقیم و غیرمستقیم را از خود سلب و به صندوق قرض‌الحسنه بعثت بابلسر دهیم که برابر مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران این واگذاری صورت گیرد.


نماینده مردم بابلسر ادامه داد: کلیه امکانات مادی و معنوی به هیچ وجه شخصی نبوده است و منحصرا برای توسعه امور عام‌المنفعه است. همچنین کلیه مسئولیت ها از اعضا سلب شد و هیات امنای صندوق در این رابطه پاسخگو است.


نجف‌نژاد گفت: در صورت انحلال این صندوق تمام امکانات آن زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان هزینه می شود.


دقایقی پس از این اظهارات علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح این مباحث مضر است. جای اثبات این اظهارات در مجلس نیست بلکه در قوه قضائیه است. طرح این مباحث فقط ابهامات را افزایش می دهد.


وی خطاب به نمایندگان با  تاکید بر این که از تریبون مجلس نباید این گونه مباحث را مطرح کرد گفت:  هر دوی این آقایان به من نامه نوشتند که این موضوعات در هیات نظارت مجلس بر نمایندگان بررسی شود.


لاریجانی به هیات نظارت دستور داد در اسرع وقت جلسه ای برگزار کرده و موضوعات مطرح شده را بررسی کند تا موضوع روشن شده و مجهول نماند.