معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد:

قرآن استدلالی‌ترین و علمی‌ترین کتاب جهان است

قرآن کريم

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرآن کریم استدلالی‌ترین، عالمانه‌ترین و علمی‌ترین کتاب جهان است زیرا بیش از هر کتاب دیگری انسان را به تفکر فرا می‌خواند.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرآن کریم استدلالی‌ترین، عالمانه‌ترین و علمی‌ترین کتاب جهان است زیرا بیش از هر کتاب دیگری انسان را به تفکر فرا می‌خواند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حشتمی در آئین افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد اظهار کرد: نمایشگاه مشهد دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کشور محسوب می‌شود و تمام دلخوشی ما این است که مردم چنین نمایشگاه‌هایی بیایند و آثار و زمینه‌های فعالیت‌های قرآنی را ببینند.

وی ادامه داد: مسلما در زمینه مسائل قرآنی هر کم کاری که وجود دارد به خاطر تقصیر من و امثال من است و هرچه خوبی و زیبایی است از جانب خود کلام‌الله مجید.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قرآن دعوت‌کننده جامعه به عقل،‌ تدبر و تعقل است، اظهار کرد: نمایشگاه قرآن فرصتی است برای حرف زدن و صحبت کردن در مورد عادات قرآن و به خصوص نمایشگاه مشهد از افتخارات ما به شمار می‌رود.

حشتمی با بیان این مطلب که هیچ کتابی با مبانی سست افراد را به تفکر فرا نمی‌خواند، گفت: برای قرآن تا 70 بطن ذکر شده است که این مساله نشان دهنده عمق معانی و مسائل مطرح شده در این کتاب بزرگ است.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم استدلالی‌ترین، عالمانه‌ترین و علمی‌ترین کتاب جهان است زیرا بیش از هر کتاب دیگری انسان را به تفکر فرا می‌خواند و هنگامی که ما قرآن را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم که حتی یک کلمه غیر علمی در آن وجود ندارد حال آنکه سایر کتب آسمانی به دلیل تحریف‌های انجام شده آکنده از مباحث غیر علمی هستند.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: خطاب‌های "یا ایها الذین آمنوا" در قرآن برای این است که ما نسبت به مسائل و واقع متوجه باشیم زیرا مبنای بسیاری آیات قرآن بر فکر و تعقل است.

حشتمی با بیان اینکه خداوند اهل رحمت و غفران است، اظهار کرد: رمضان می‌آید تا خداوند شماری یا بی‌شماری از بندگان را ببخشد، زیرا او روزه‌داران را دوست دارد و به همین دلیل است که پس از پایان ماه رمضان ندایی بلند می‌شود با این مضمون که «هرچه بوده‌اید بخشیده شده‌اید و حال به آینده نگاه کنید و ببینید در آینده چه می‌کنید».

وی افزود: اگر در قرآن بر غفران تاکید زیادی شده است این مساله باید ما را به فکر فرو ببرد تا ببینیم وظیفه ما در این میان چیست؟

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر جایی پیامبر(ص) ما در قرآن به حسن خلق معرفی می‌شود ما باید بررسی کنیم و به این نتیجه برسیم که جامعه بایستی به سمت صفات حسنه از جمله حسن خلق حرکت کند زیرا وقتی خداوند و اولیای او صفاتی را دارند همه باید بکوشند تا بتوانند این صفات را کسب کنند.

انتهای پیام

کد N396188