دادستان انتظامی قضات اعلام کرد

فعال شدن بازرسی پنهان در دادسرای انتظامی قضات

سیاسی

دادستان انتظامی قضات گفت: مدتی است مطابق مقررات قانونی، بازرسی پنهان در دادسرای انتظامی قضات فعال شده و در برخی از حوزه‌ها نیز اقداماتی انجام گرفته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین شفیعی در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان تهران اظهار کرد: دادگستری استان تهران به عنوان الگو و پیشانی سایر دادگستری‌های کشور مطرح است انتظار می‌رود مدیران آن نیز جزء بهترین نیروها باشند که در مسیر اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه مخلصانه تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: مجموع رسیدگی‌ها به تخلفات انتظامی و همچنین نتیجه ارزشیابی ‌ها نشان می‌دهد که اکثریت همکاران قضایی در سراسرکشور در کمال اخلاص و با دقت کامل و همچنین سلامت نفس انجام وظیفه می‌کنند و این در حالیست که با مشکلات فراوانی از جمله کثرت پرونده‌ها نیز مواجه هستند و این مطلب در رسیدگی های انتظامی به دقت لحاظ می شود.

شفیعی افزود: امر نظارت و رصد کردن عملکرد قضات بسیار مهم است. شاید برآورده کردن تمامی توقعات مردم امری ناممکن باشد؛ زیرا که کثرت کاری شدید بالطبع موجب بروز اشتباهاتی نیز می‌شود که در رسیدگی‌ها حتما مورد نظر باید قرار بگیرد، البته هدف از نظارت انتظامی بر قضات اصلاح امور، آموزش و رفع نواقص موجود است، در عین حال معتقدم با تعداد معدودی از همکارانی که بدون توجه به جایگاه خطیر امر قضا متاسفانه از موقعیت خود سوء استفاده کرده و مرتکب جرائم مالی و اخلاقی می‌شوند در جهت صیانت از اعتبار قوه قضاییه و همکاران زحمتکش به شدت برخورد شود تا خدای ناکرده تشکیلات قضایی و به دنبال امر نظام اسلامی زیر سوال نرود.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه مدتی است مطابق مقررات قانونی، بازرسی پنهان در دادسرای انتظامی قضات فعال شده و در برخی از حوزه‌ها نیز اقداماتی انجام گرفته است. استدعای من از مدیران محترم این است که در خصوص مجموعه خود نظارت دقیق نمایند تا حتی‌الامکان از بروز تخلفات احتمالی پیشگیری شده و از این طریق اعتماد مردم به نظام و دستگاه قضایی مخدوش نشود و ضرورت دارد مدیران در جهت تحقق این هدف مهم با واحدهای نظارتی تعامل تنگاتنگ داشته باشند وبه وظیفه‌ی نظارتی خود اهتمام کامل بورزند.

انتهای پیام

کد N396118