توضیحات نماینده بابلسر درباره پرونده زمین خواری

نجف نژاد,توکلی,زمین

تهران-ایرنا- نماینده مردم بابلسر در مجلس درباره گزارش منتشر شده در پایگاه خبری «الف» درباره زمین خواری در شهرستان بابلسر گفت: اگر خلاف مدعای بنده درباره این پرونده ثابت شد خودم را سزاوار همه گونه مجازات می دانم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا مقداد نجف نژاد در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه)مجلس گفت: در هفته های گذشته ظلمی به اینجانب شد که توهینی آشکار و اهانتی به مردم و حوزه انتخابیه من است که منشاء این ظلم سایت الف و شخص جناب احمد توکلی نماینده تهران است.

وی ادامه داد: شهرستان بابلسر به مثابه بسیاری از شهرستان های استان مازندران املاک و مغازه ها و صد درصد پلاژهایش جزو املاک پهلوی بوده و بعد از انقلاب به بنیاد علوی ومستضعفان منتقل شده است لذا اگر مسئولان شهر برنامه ای داشته باشند که زمین نیاز داشته باشد حتما باید از بنیاد مستضعفان مطالبه کنند، در همین راستا هیئت امنایی با درخواست بنده تشکیل شد و زمینی 8 هکتاری از پلاک 200 هکتاری بنیادمستضعفان در بابلسر خریداری شد.

نجف نژاد افزود: از همان ابتدا فروشنامه با عنوان حقوقی ما یعنی بنده به عنوان نماینده مجلس، فرماندار، شهردار و شورای شهر تا کاملا روشن باشد در گام اول معامله عمومی است و جنبه خصوصی ندارد.

نماینده مردم بابلسربیان داشت: به عنوان هیئت امنای خانه جوان در تاسیس این خانه موفق نشدیم، اما خیر دیگری در منطقه ای در همان بابلسر در زمینی خانه جوان را تاسیس کرد، بنده به بنیاد مستضعفان مراجعه کردم تا اجازه آنها را داشته باشیم چون می خواستیم این زمین در اختیار ما نباشد به دلیل اینکه روزی من هستم و روزی نیستم.

نجف نژاد با اشاره به اینکه ما خواهان آن بودیم که به شکل مطلوبی این خدمت استمرار یابد، ادامه داد: با اجازه بنیاد مستضعفان قرض الحسنه ای با عنوان بعثت، ازدواج جوان و اشتغال جوان تاسیس کردیم، وقتی معامله کردیم 4 هکتارش از حدود 50 سال پیش پلاژ بوده در اختیار پلاژداران که به آنها واگذار کردیم و بقیه را براساس نیاز شهرستانی با مشورت شورای شهر و فرمانداری و شهردار برای چند طرح عمرانی اختصاص دادیم چون کاربریش کاملا تفریحی، توریستی، فرهنگی و ورزشی است.

وی افزود: از ابتدا تا انتهای این اقدامات هم با بنیاد مستضعفان مشورت کردیم یعنی شخص آقای رفیق دوست، از وی اجازه گرفتیم. ایشان فرمود اشکالی ندارد که براساس کاربری آنجا ساخت و ساز کنیم تا اینکه ایشان عوض شد آقای فروزنده آمد و شفاعتی در دادگاه مطرح شد بعد از حدود 10 سال دادگاه حکمی داد و معامله به دلیل شرط عدم تحقق آن شرط که خانه جوان بود فسخ شد. ما هم خوشحال شدیم که تعیین تکلیف می شود و بنیاد هم مصمم است این مشکل را به نفع مردم حل کند.

نماینده مردم بابلسر در ادامه نطقش بیان داشت: اما روی صحبتم با آقای توکلی است که خلاف حکم دادگاه نسبت ناروایی به بنده دادند. قومی که عاری از اخلاق باشد زنده نیست، از رسول اکرم(ص) پرسیدند بالاتر از حرمت خانه خدا چیزی هست فرمود حفظ آبرو و حرمت مسلمان،پس آقای توکلی اهل مازندران و نماینده تهران شما تعمدا اسم بنده را به عنوان نماینده ذکر کردید همینطور اسامی دیگر را وعناوین حقوقی فرماندار، شورای شهر و شهردار را حذف کردید که القا کنید معامله شخصی بوده است.

وی ادامه داد: آقای توکلی اگر شما حسی دارید و کنجکاو بوده و احساس تکلیف می کنید که هر موضوعی را حق یا نا حق به اطلاع عمومی برسانید، اشکالی ندارد اما لااقل جوانمردی و امانتداری کنید و همان واقعیت را که حکم دادگاه بوده اعلام کنید نه اینکه به بنده توهین زده و تهمت آشکار بزنید.

نجف نژاد گفت: آقای توکلی بنده در تاریخ 13/9/92 بعد از تحقیق و تفحص نامه ای در کمال آرمش و اطمینان و شهامت به دکتر لاریجانی نوشتم که بخشی از عین نامه به این شرح است:ˈچنانچه اینجانب حتی یک سانتیمتر زمین از بنیاد مستضعفان برای شخص خود یا اقوام و دودمانم در سراسر کشور دریافت داشتم ضمن سلب مالکیت از خود حاضر به تحمل هر گونه مجازات هستمˈ .

نماینده مردم بابلسربیان داشت: گردن ما در مقابل قانون از مو باریک تراست دستگاه قضایی، هئیت نظارت مجلس و گروه مفاسد اقتصادی بررسی کنند که اگر خلاف این نوشته و مدعای بنده ثابت شد خودم را سزاوار همه گونه مجازات می دانم، با افتخار اعلام می کنمˈ آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک استˈ آقای توکلی آیا شما هم می توانید چنین ادعایی کنید شما که پرونده زمین خواری تان کاملا روشن است.

وی افزود: شما فقط چند هزار متر زمین درشهرک غرب از بنیاد مستضفان به صورت شخصی گرفته اید و تازه متعهد شده اید 20 درصد از عواید آن را برای یتیمان بگذارید بترسید از آه یتیم که آن عواید را هم پرداخت نکردید،در حال حاضر قیمت آن زمین که با تخفیف به شما فروخته شد دهها میلیارد تومان است غیر از این شما چند هزار متر زمین نیزدر منطقه ییلاقی دماوند به صورت شخصی گرفته اید، دست پیش می گیرید که پس نخورید.

نجف نژاد گفت: واقعا تعجب می کنم از آدم هایی که شعارشان گوش فلک را کر می کند اما در پای عمل جفت پاهایشان می لنگد به عالمی گفتند فلانی به این وآن تهمت می زند و غیبت می کند آن عالم گفتد چنین فردی مریض است و مستحق ترحم، رفتار شماو ذهنیت منفی شما به همه نشان می دهد که بیمارید و مشکل روانی مزمن دارید به یک روانپزشک مراجعه کنید بلکه درمان شوید.

دکتر علی لاریجانی در این لحظه خطاب به نجف نژاد گفت چرا شما اینگونه صحبت می کنید و به همکارتان توهین می کنید؟

نماینده مردم بابلسر گفت: توکلی ازابتدا شروع کرد و به بنده اهانت کرد،حضرت امام فرمودند میزان رای مردم است، 4 دوره متوالی بعد از آن معامله مردم به بنده رای مطلق دادند.اقای توکلی از شما بعید است فردی که باجگیر،سوءاستفاده گر و فاسد ودلال است برای دریافت پستی به من مراجعه کرد اما من این کار را انجام ندادم، به شما وصل شد و شما را فریب داد.

وی افزود: اقای توکلی به متن مردم مراجعه کنید، مردم چشمه زلال هستند که خار و خاشاک بر نمی تابند،مردم منطقه برغم اهانت های بسیار نسبت به من در دوره قبل صد رصد بیشتر از دوره قبلی اش به من رای دادند،شما خودتان را امتحان کنید در منطقه محل تولد آنجایی که زندگی کرده اید کاندیدا شوید تا مشخص شود میان آنهایی که شما را می شناسند هیج جایگاهی ندارید،در خانه اگر کس است یک حرف بس است از رفتار ناشایست دست بردارید.

سیام**م.ش**1415
کد N396111