نماینده شادگان: محرومیت مردم شادگان بعد از 35 سال از انقلاب خجالت‌آور است

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: محرومیت مردم شادگان و مناطق مرزی خوزستان بعد از 35 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی خجالت‌آور است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تمیمی طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز به حکم مسئولیتم می‌خواهم ترجمان دادهای دیرین و زخم‌های کهنه دیارم باشم. نمایندگان شهرهای محروم کشور همچون شادگان از پیگیری‌ها و بی‌نتیجه بودن‌ها معلولند و چه بگوییم از رنج‌های مردم صمیمی و ولایت دوست، با وفا، صبور و کم توقع شادگان؟

وی افزود: مردم شادگان درخواست تجملی ندارند. این مردم برای بقا آب می‌خواهند. برای استمرار حیات کار می‌خواهند و برای داشتن یک زندگی آبرومندانه امکانات اولیه زندگی را طلب می‌کنند. آقای رییس‌جمهور از شما سوال می‌کنم از کجای محرومیت شادگان بگویم؟ از غیربهداشتی بودن آب شرب بگویم؟ از انتقال آب آشامیدنی مردم و استفاده مردم از آب خام بگویم؟ از خشکی تالاب‌ها بگویم؟ از گرمای 50 درجه بگویم؟

تمیمی خاطرنشان کرد: از وعده وزیر نیرو برای حل مشکل آب منطقه دو ماه می‌گذرد و هنوز اقدامی نشده و من می‌گویم آقای وزیر اگر توان انجام وعده‌ها را ندارید چرا وعده می‌دهید؟ طبق مصوبه دولت، کارمندان مناطق مرزی باید حق مرزی بگیرند و شادگان با 55 کیلومتر از حق مرزی محروم است. در منطقه شادگان آمار طلاق رو به افزایش است و مردم از فقر شدید اقتصادی رنج می‌برند و 35 درصد مردم تحت پوشش کمیته امداد هستند و افطار خود را در گرمای بیش از 50 درجه فقط و فقط با نان و گوجه باز می‌کنند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر بهداشت در سفر به شادگان به من گفت که گویی من به سودان سفر کردم، بس که در بخش بهداشتی محروم است و علاوه بر محرومیت در بخش بهداشت و درمان راه‌های مواصلاتی به سمت شهرهای بزرگ و مراکز درمانی آن به شدت خطرناک است. سال 85 هیات دولت برای احیای بندر شادگان حدود 600 میلیون ریال اعتبار تصویب کرد اما متاسفانه هنوز عملیاتی نشده است و در دولت اخیر این کار را غیراقتصادی می‌داند.

وی با اشاره به مصوبه مجلس در مورد خودکفایی شهرداری‌ها، گفت: در برخی از شهرها این مصوبه قابل اجراست اما در شهری مثل شادگان که هیچ درآمدی ندارد نمی‌تواند منطقی باشد. شادگان همان شادگان زمان جنگ است چرا که هیچ درآمدی ندارد و خرمای شادگان که درآمد این منطقه است به ثمن بخس خریداری می‌شود و بسیاری دیگر از مشکلات و آیا وقت آن نرسیده است پس از 35 سال از پیروزی انقلاب فکری برای مردم شود و اگر فریادی است در شرایط فعلی که همه می‌دانیم با محدودیت‌هایی روبرویم فریاد محرومیت مردم شیعه و ولایی و غیور است.

انتهای پیام

کد N396088