کارشناس رژیم صهیونیستی سامانه گنبدآهنین رابزرگترین دروغ در جهان دانست

گنبد آهنین,حماس,اسراییل

تهران- ایرنا- ˈموطی شیفرˈ کارشناس مهندسی هوا-فضا و برنده جایزه امنیت در فلسطین اشغالی گفت : سامانه دفاع موشکی ˈ گنبد آهنین ˈ بزرگترین دروغ و فریبی است که جهان شاهد آن بوده است .

به گزارش پایگاه خبری ˈ رأی الیوم ˈ این سخنان وی که همانند صاعقه بر سر صهیونیست ها فرود آمد ، باعث بحث و جدل زیادی در محافل رژیم صهیوینستی شد .

شیفردر مصاحبه با یکی از شبکه های رادیویی عبری گفت : امروزه هیچ موشکی وجود ندارد که بتواند موشک ها یا گلوله های خمپاره و امثال آن را رهگیری و منهدم کند و گنبد آهنین تنها برای اطمینان دادن به افکار عمومی در اسراییل است و برای مقابله با تهدیدد های موشکی کارآیی ندارد زیرا در واقع همه انفجارهایی که می بینیم ، ناشی از انفجار موشک های خود سامانه گنبد آهنین است نه منفجر کردن موشک های مهاجم زیرا هیچ یک از موشک هایی که گنبد آهنین شلیک کرده ، حتی یک موشک شلیک شده از سمت غزه را منهدم نکرده است .

این کارشناس مسائل هوا -فضا افزود : تاکنون هیچ کس ندیده است موشک های گنبد آهنین موشک مهاجمی را رهگیری و منهدم کرده باشد وهیچ کس لاشه این موشک های مهاجم را که ادعا می شود گنبد آهنین آن را منهدم کرده ، پیدا نکرده است .

شیفر تصریح کرد تکه آهن هایی که می بینیم مربوط به موشک های گنبد آهنین است که در هوا منفجر شده است اما به دروغ گفته می شود این بقایای موشک های منهدم شده فلسطینی ها است .

وی در پایان گفت : سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین یک طرح و توطئه بزرگ است که اشخاص و طرف های زیادی از صاحبان منافع از آن به نفع خود بهره برداری می کنند و از صلح ترس دارند و البته مسئولان دستگاه های امنیتی و بنیامین نتانیاهو از جمله این ها هستند .

ˈگردان های عزالدین قسامˈ شاخه نظامی حماس ، اخیرا اعلام کرد گنبد آهنین و سامانه های دفاع موشکی رژیم صهیونیستی توان مقابله با موشک های جی 80 مقاومت و انهدام آن را ندارد و برخی از این موشک ها به قلب تل آویو اصابت کرده است. مقاومت این موشک ها را به سامانه ای مجهز کرده که باعث ایجاد اختلال در سامانه گنبد آهنین می شود و به همین دلیل این سامانه هنوز نتوانسته است این نوع از موشک های مقاومت را شناسایی ، رهگیری ومنهدم کند .

رژیم صهیونیستی ادعا می کند موفقیت سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین به میزان 90درصد است اما با وجود سانسور شدید خبری در خصوص انتشار اخبار جنگ ، ویدیو ها، تصاویر و سخنان شاهدان عینی که منتشر شده است نشان می دهد شمار زیادی از موشک های مقاومت به اهداف خود رسیده است و همچنین تحلیلگران نظامی رژیم صهیونیستی می گویند هجوم اسراییلی ها به پناهگاه ها برای مصون ماندن از موشک های مقاومت بزرگترین دلیل برای اثبات ضعف و ناتوانی گنبد آهنین است .

ˈگنبد آهنینˈ نوعی سامانهٔ موشکی سطح به هوای متحرک است که رژیم صهیونیستی آن را طراحی و تولید کرده است.

این رژیم مدعی است که این سامانه به صورت شبانه روزی و در هر شرایط آب وهوایی فعالیت می کند و قادر است محل اصابت راکت دشمن را پیش بینی کند و راکت ها و گلوله های خمپاره و توپ را در فاصله ۴ تا ۷۰ کیلومتری هدف قرار دهد.

طراحی گنبد آهنین از سال ۲۰۰۷ در شرکت رافائل آغاز شد و این سامانه در مارس ۲۰۱۱ به ارتش رژیم صهیونیستی پیوست.

این رژیم تبلیغات وسیعی در باره توانایی و عملکرد این سامانه در سطح جهان به راه انداخته است که عملیات اخیر گروه های مقاومت فلسطینی بطلان آن ها را اثبات کرد.

خاورم **2041**7074**1446
کد N395689