حزب گلکار اندونزی و تلاش برای کسب قدرت

اندونزی,انتخابات,گلکار

کوالالامپور – ایرنا – حزب گلکار اندونزی که در انتخابات ریاست جمهوری با نامزد حزب جنبش کبیر اندونزی ائتلاف کرده بود اکنون از احتمال جدایی خود از این ائتلاف خبر داده است.

به گزارش ایرنا، حزب گروه های کاربردی موسوم به گلکار در سومین دوره انتخابات ریاست جمهوی اندونزی که اخیرا برگزار شد از نامزدی ˈپراباوو سوبیانتوˈ از حزب جنبش کبیر اندونزی موسوم به ˈگریندارˈ حمایت کرد.

علاوه بر حزب گلکار، احزاب توسعه اتحاد، عدالت کامیاب، فرمان ملی و ستاره ماه در ائتلاف سوبیانتو قرار داشتند.

حزب دموکرات اندونزی که تا هفته های پایانی مبارزات انتخاباتی بیطرف مانده بود در نهایت به ائتلاف سوبیانتو پیوست.

حزب گلکار اندونزی از همان ابتدا با نامزدی یوسف کالا به عنوان معاونت ریاست جمهوری اندونزی در کنار ˈجوکو ویدودوˈ دیگر نامزد انتخابات و همچنین حمایت این حزب از سوبیانتو خود را در هر دو میدان قرار داد تا در صورت پیروزی هر یک از این دو نامزد از قدرت بی نصیب نماند.

ˈپراباوو سوبیانتوˈ اعلام کرده است ائتلاف تشکیل شده پیش از انتخابات بعد از اعلام نتایج انتخابات نیز در مجلس نمایندگان باقی است و احزاب باید در قالب یک ائتلاف عمل کنند.

احزاب هفتگانه تشکیل دهنده ائتلاف حامی سوبیانتو با امضای قراردادی ثابت بودن این ائتلاف پس از اعلام نتایج انتخابات را مورد توافق قرار داده بودند.

حزب گلکار اندونزی اکنون پس از انتخابات امضای چنین توافقنامه ای را مخالف اساسنامه خود می داند و ضمن مخالفت با آن، خواستار تشکیل جلسه و تغییر ˈابوریزال باکریهˈ رییس این حزب است.

مقامات ارشد این حزب اعلام کرده اند در صورتی که جوکو ویدودو پیروز انتخابات ریاست جمهوری اندونزی باشد، شرایط این حزب از جمله مدیریت و ساختار آن نیز تغییر خواهد کرد.

حزب گلکار در انتخابات مجالس این کشور با کسب 91 کرسی بعد از حزب تلاش دموکراتیک اندونزی بیشترین کرسی را از آن خود کرد.

این حزب در 50 سال گذشته همواره در دولت های حاکم بر اندونزی حضور داشته است.

انتخابات ریاست جمهوری اندونزی 18 تیرماه برگزار شد و نتایج آن به صورت رسمی 31 تیرماه اعلام می شود.

نتایج اولیه شمارش آرا نشان می داد که جوکو ویدودو با تفاوت پنج درصدی پیشتاز این انتخابات است.

ادعای پیروزی از سوی دو نامزد باعث شد کمیسیون انتخابات این کشور و ˈسوسیلو بامبانگ یودهویونوˈ رییس جمهور از هر دو نامزد درخواست کنند در مورد نتیجه انتخابات تا پیش از اعلام رسمی آن اظهارنظر نکنند.

آساق**د.م**1611
کد N395672