حاجی دلیگانی در اخطاری خطاب به هیات رئیسه مجلس:

طرح استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول کنید

مجلس

بیست وسوم فروردین سال جاری طرح استیضاح وزیر نیرو تقدیم هیات رئیسه شد و تاکنون نیز سه جلسه برگزار شد و حدود یک ماه و نیم است که قرار است رئیس مجلس جلسه‌ای را با حضور وزیر نیرو و استیضاح‌کنندگان برقرار کند.

عضو فراكسیون اصولگرایان تاکید کرد: استیضاح وزیر حق نمایندگان است و از هیات رئیسه تقاضا داریم که طرح استیضاح را اعلام وصول کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام و تاکیدات ایشان در تشکیل جلسه مشترک سران قوا گفت: علی‌رغم تاکیدات مقام معظم رهبری بر اینکه هر سه قوه به خصوص مدیران قوا جلسات مشترکی داشته باشند، مجلس هنوز در این رابطه برای برگزاری جلسه مشترک با قوه قضاییه برنامه‌ریزی خاصی نکرده است.

وی ادامه داد: از هیات رئیسه می‌خواهم تا در جریان فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه تصمیمی اتخاذ کنند.

نماینده مردم شاهین شهر تصریح كرد: اگر چنین جلسه‌ای با حضور نمایندگان و مسئولین قوه قضاییه برگزار شود، نمایندگان می‌توانند مسائل و دغدغه‌های خود را با مسئولین قوه قضاییه مطرح کنند.

حاجی‌دلیگانی در ادامه، در اخطاری دیگر با اشاره به طرح استیضاح وزیر نیرو یادآور شد: بیست وسوم فروردین سال جاری طرح استیضاح وزیر نیرو تقدیم هیات رئیسه شد و تاکنون نیز سه جلسه برگزار شد و حدود یک ماه و نیم است که قرار است رئیس مجلس جلسه‌ای را با حضور وزیر نیرو و استیضاح‌کنندگان برقرار کند.

عضو فراكسیون اصولگرایان با طرح این سوال که ما تا کی باید برای استیضاح صبر کنیم؟ تاکید کرد: استیضاح وزیر حق نمایندگان است و از هیات رئیسه تقاضا داریم که طرح استیضاح را اعلام وصول کند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نیز در پاسخ به اخطار اول این نماینده اظهار داشت: ما پیگیری می‌کنیم تا هرچه زودتر جلسه مشترک با مدیران ارشد و رئیس قوه قضاییه برگزار شد.

نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح استیضاح وزیر نیرو نیز خاطرنشان كرد: استیضاح دغدغه نمایندگان است و در جلسه اخیر هیات رئیسه نیز با توجه به اهمیت موضوع آب تصمیم گرفتیم جلسه‌ای با وزیر نیرو و مقامات ارشد دولت داشته باشیم تا موضوع مورد بحث قرار گیرد.

وی ادامه داد: از آنجا که بحران آب تنها محدود به چند استان نیست و استان‌های زیادی دچار این بحران هستند، لذا رئیس مجلس اعلام کرده که مشکل آب در هر استان به طور جداگانه در جلسات تفکیک‌شده مورد بررسی قرار گیرد.

کد N395669