خاخام اسرائیلی:

اسرائیل مجبور به تعظیم در برابر مقاومت فلسطین شد

آفریقا و خاورمیانه

یکی از خاخام های مطرح اسرائیلی در اظهاراتی با انتقاد از موافقت کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با آتش بس، اعلام کرد: مقاومت فلسطین، اسرائیل را به طور کامل مجبور به تعظیم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از به نقل از پایگاه فلسطین الیوم، "آویخای رونتساکی" از خاخام های مطرح اسرائیلی با انتقاد از تصمیم کمیته امنیتی کابینه اسرائیل در پذیرش آتش بس پیشنهاد شده توسط مصر، اعلام کرد: پذیرش آتش بس در غزه، به معنای تعظیم کامل اسرائیل در برابر مقاومت فلسطین است.

وی افزود: برای گروههای مقاومت فلسطین به ویژه حماس این مسئله مهم نیست که موشکهایش چند نفر را کشته ساخت، آنها تصویری از وضعیت روانی اسرائیلیها در اذهان ایجاد کرده اند که در حال فرار به سوی پناهگاهها هستند.

این خاخام اسرائیلی افزود: تصمیم کابینه امنیتی در زمینه پذیرش آتش بس، باعث می شود روحیه جنگاوری نیروهای مقاومت فلسطین تقویت شود.

خاطرنشان می شود کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی اخیرا پیشنهاد آتش بس مصر را به صورت یکجانبه قبول کرده بود، اما این پیشنهاد از سوی گروههای مقاومت فلسطینی رد شد. ناظران منطقه ای معتقدند پذیرش پیشنهاد آتش بس توسط اسرائیل، بیانگر درماندگی تل آویو در جنگ علیه غزه و تلاشی برای نجات کابینه "بنیامین نتانیاهو" از ورطه سقوط است.