یک دیپلمات غربی از احتمال زیاد تمدید مذاکرات هسته ای ایران خبر داد

ایران

تهران- ایرنا- روزنامه فرانسوی ˈلو فیگاروˈ به نقل از یک دیپلمات غربی حاضر در وین از احتمال زیاد تمدید زمان مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 خبر داد.

ˈلو فیگاروˈ روز چهارشنبه در گزارشی به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت : یک دیپلمات غربی که خواست نامش فاش نشود احتمال تمدید زمان مذاکرات را ˈبسیار زیادˈ دانست.

وی اعلام کرد: از آنجا که نهایی شدن مذاکرات وین تا 20 ژوئیه (29 تیر) بعید به نظر می رسد، احتمال تمدید زمان مذاکرات تا ماه های آینده وجود دارد.

این گزارش حاکی است که به رغم وجود اختلافات ˈواقعیˈ، ˈجان کریˈ وزیر امور خارجه آمریکا و همتای ایرانی اش به احتمال تمدید موعد دستیابی به توافق تاریخی در مورد برنامه هسته ای تهران، اشاره کردند.

به نوشته لوفیگارو، ˈمحمد جواد ظریفˈ وزیر امور خارجه ایران ضمن موافقت با تمدید مذاکرات، اعلام کرده است آنقدر پیشرفت داشته ایم که به روسایمان بگوییم این روند ارزش ادامه دادن را دارد. این توصیه من است و مطمئن هستم که جان کری نیز همین توصیه را مطرح خواهد کرد.

این روزنامه فرانسوی می نویسد : اما جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مسیر بیان احتمال تمدید مذاکرات به اندازه ظریف پیش نرفت و به اشاراتی در این باره اکتفا کرد.

وی با اشاره به ˈاختلافات واقعیˈ اعلام کرد: آشکار است که باید کارهای بیشتری انجام دهیم و برای مشورت با باراک اوباما و کنگره در مورد دورنمای دستیابی به توافق کلی و نیز مراحل آینده مذاکرات در صورتی که تا 20 ژوئیه به نتیجه نرسیم، به واشنگتن باز می گردم.

اروپام ** 9053 ** 1064
کد N395541