مذاکرات امیر قطر در ترکیه برای توقف حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه

امیر قطر در راستای تلاش‌های دوحه برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شب گذشته با عبدالله گل و رجب طیب اردوغان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در دیدار با عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه و رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور دیدگاه های خود را در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی به ویژه رخدادها در غزه مطرح کرده و در خصوص این مسائل بحث و رایزنی کردند.

پیشتر امیر قطر در تماس تلفنی با اردوغان در خصوص فعالیت های دیپلماتیک کشورهای عربی و غربی جهت دستیابی به پیش نویس توافق آتش بس میان رژیم صهیونیستی و نوار غزه بحث و گفتگو کرده بود.

امیر قطر همچنین در تماس تلفنی با بان کی مون دبیرکل سازمان ملل از جامعه بین الملل و شورای امنیت خواست تا به مسئولیت های خود عمل کرده و مانع سیاست کشتار دسته جمعی فلسطینیان توسط نیروهای رژیم صهیونیستی شوند.

تمیم بن حمد آل ثانی همچنین در تماس تلفنی با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در خصوص تحولات اوضاع در غزه گفتگو کرده و در مورد تلاش های بین المللی جهت توقف درگیری ها بحث و مذاکره کردند.

انتهای پیام

کد N395481