در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اسپانیا

سرمدی: بحران عراق امتداد بحران سوریه است

سیاسی

دوران ییدا، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اسپانیا که به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است ، با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تاکید کرد: اسپانیا یکی از کشورهای مهم اتحادیه اروپا است که زمینه گسترش مناسبات در حوزه دو جانبه و همکاری در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی با آن وجود دارد و بر این اساس جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه روابط در زمینه‌های مختلف بر پایه منافع متقابل می باشد.

مرتضی سرمدی همچنین روابط ایران و اسپانیا را تاریخی و با سابقه خوب توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود: روابط دو کشور در زمینه‌های انرژی ، کشاورزی و صنعت به دوران خوب گذشته بازگردد.

قائم مقام وزیر خارجه کشورمان بحران کنونی در عراق را در امتداد بحران سوریه و نتیجه یک توطئه دانست و بر ضرورت حرکت همگانی و جدی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری تاکید ورزید .

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اسپانیا نیز در این دیدار روابط دو کشور در ابعاد مختلف را مثبت توصیف کرد.

وی هدف از سفر خود به تهران را رایزنی با مقامات جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوعات مورد علاقه طرفین به ویژه تعمیق و توسعه همکاریها در زمینه های گوناگون و از جمله مناسبات پارلمانی ارزیابی نمود.

دوران ییدا ابراز امیدواری نمود : مذاکرات هسته‌ای بین گروه 1+5 و جمهوری اسلامی ایران به توافق نهائی منجر شود. وی اضافه کرد: با توجه به جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه ، ایران می تواند نقش مهمی را در حفط ثبات و امنیت در این منطقه ایفا نماید .

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اسپانیا بر ضرورت تداوم رایزنی ها بین دو کشور در مسایل منطقه ای و بین‌المللی تاکید نمود .

انتهای پیام

کد N395472