رئیس سازمان اوقاف:

باید با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها صدای قرآن را به گوش جهانیان رساند

سیاسی

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در مسابقات قرآنی امسال تمامی رسانه‌ها و ارگان‌ها با ما همکاری کردند و این همکاری به دلیل آن است که مسابقات قرآنی متعلق به کل نظام و آبروی نظام است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی شب گذشته در مراسم تجلیل از فعالان رسانه‌ای سی و یکمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در هتل ارم برگزار شد ضمن تشکر از فعالان رسانه‌ای در این عرصه اظهار کرد: خدا را شاکریم که نعمت توجه به قرآن به برکت انقلاب اسلامی به ماعطا شد و ما با این نعمت آشنا شدیم.

وی ادامه داد: برنامه‌های قرآنی فقط متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه نیست بلکه این مسابقات برای کل کشور است و در اصل آبروی کشور اسلامی محسوب می‌شود.

وی افزود: به همین منظور است که تمام اقشار جامعه در این مسابقات مشارکت کردند و در پایان مراسم نیز مقام معظم رهبری از کل مجموعه اظهار رضایت کردند ولی نباید این ابراز رضایت ایشان ما رابه خود مغرور کند. ما باید برنامه‌های سی و یکمین دوره را مورد بررسی قرار دهیم و برای دوره‌های بعدی بهترین برنامه‌ها را بریزیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطر نشان کرد: برای سال 94 باید مسابقات را شاخص گزینی کنیم. یک کمیته اطلاع رسانی تشکیل دهیم و بدانیم کجا هستیم و می‌خواهیم به کجا برسیم. در دوره‌ی گذشته ضعف‌ها و قدرت‌هایی داشتیم که باید تمام آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

محمدی خاطرنشان کرد: ما برای مسابقات سال 94 از اصحاب رسانه می‌خواهیم که از هم اکنون در فکر این باشند که برای دور آینده مسابقات به ما نمره بدهند. این رسانه‌ها هستند که می‌توانند نقاط ضعف و قوت را به ما گوشزد کنند. اگر دقت کنیم مقام معظم رهبری در سال 2 برنامه برای قرآن دارد یکی در آغاز ماه مبارک رمضان و یکی هم در پایان مسابقات قرآنی و این نشان از آن دارد که ولایت با قرآن است و اعمال و رفتار مسئولان نظام ما نیز باید با این شاخص باشد.

وی در پایان گفت: ما در رسانه‌های امسال یک پیشرفت چشمگیری داشتیم ولی هنوز متاسفانه به آن توان و اجازه نرسیدیم که بتوانیم از طریق رسانه‌های کل دنیا صدای قرآن را به گوش جهانیان برسانیم. شاید این تشبیه من جالب نباشد ولی مسابقات فوتبال در سراسر جهان پخش می‌شود. چه مسلمان و چه غیر مسلمان هر آنچه دارد از قرآن است. ما باید به گونه‌ای در راستای تقویت رسانه‌ها عمل کنیم که صدای قرآن را به گوش جهانیان برسانیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در ادامه این مراسم حسن ربیعی مدیر کل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن ارائه گزارشی از این دوره‌ی مسابقات اظهار کرد:‌ این مسابقات امسال در شب عید مبعث افتتاح شد و تا 12 خرداد همزمان با ولادت حضرت عباس ادامه داشت و در 13 خرداد تمام جامعه‌ی قرآنی به محضر مقام معظم رهبری رسیدند و اختتامیه در حضور ایشان برگزار شد.

وی افزود: این دوره مسابقات مورد توجه 71 کشور جهان قرار گرفت و در این مسابقات شرکت کردند و امیدواریم که این تلاش‌های ما مورد رضای الهی قرار بگیرد.

مدیر کل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: در راستای فعالیت‌های رسانه‌ای ما شاهد یک رشد چشم‌گیر بودیم و تمامی رسانه‌ها در این دوره از مسابقات به ما کمک کردند.

ربیعی در پایان گفت: در این دوره از مسابقات حدود 200 نفر خبرنگار و عکاس از رسانه‌های جمعی کشور حضور داشتند و هزار و 500 عنوان خبر در رسانه‌های جمعی به ثبت رسید.

در این دوره از مسابقات نیز شرکت‌های مخابراتی به سازمان اوقاف کمک زیادی و به گونه‌ای عمل کردند که روزانه نیمی از گزارش‌ها به مردم از طریق پیامک ارسال شد.

انتهای پیام

کد N395350