یک فعال دانشجویی: ادامه نشست دولت با احزاب، قهر را به دوستی تبدیل می‌کند

دولت,احزاب,دانشجويي,تشكل دانشجويي

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب گفت: با اینکه زمان طولانی نیاز است تا مشکلات سیاسی حل شود اما می‌توان امید داشت که با ادامه نشست‌های دولت با احزاب، روابط قهرآمیز سران سیاسی به دوستی تبدیل شود.

مهسا سالطانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: از دولتی که با شعار اعتدال در سال 92 بر سر کار آمد چنین انتظاری می‌رفت که با هر دو جناح سیاسی کشور، چه آنکه در انتخابات پیروز شد و چه جناحی که نتیجه انتخابات را واگذار کرد دیدار و نشست برگزار کند.

وی با بیان اینکه "دولت با این کار مبنای دموکراسی را در کشور پایه‌ریزی کرد"، ادامه داد: من این اتفاق را تنها از سوی دولت نمی‌بینیم بلکه فکر می‌کنم که انتظار و خواست مردم از دولت نیز در آن دخیل بوده است.

این فعال دانشجویی با اشاره به پیام چنین جلساتی برای مخالفان دولت گفت: دیدار دولت با احزاب برای مخالفانی که با بهانه‌های مختلف مثل حجاب و سیاست خارجی می‌خواستند دولت را تحت فشار قرار دهند، پیام مهمی به همراه داشت و به آنها نشان داد که دیگر زمان تندروی‌ها به سر آمده است.

وی در ادامه تصریح کرد: خیلی زمان می‌برد تا روابط قهرآمیز به روابط دوستانه تبدیل شود اما ادامه جلسات این‌چنینی به هر دو جناح سیاسی می‌آموزد که از راه تضارب آرا و جمع‌گرایی می‌توانند مشکلات و مسائل کشور را برطرف کنند. اگر آن‌ها تفاوت عقیده و نظر را باور کنند راحت‌تر می‌توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

انتهای پیام

کد N395256