سازمان ˈاقدام علیه گرسنگیˈ نسبت به شرایط وخیم انسانی در غزه هشدار داد

اسپانیا,فلسطین

مادرید- ایرنا- سازمان ˈاقدام علیه گرسنگیˈ اسپانیا، نگرانی خود را نسبت به وضع اسفناک هزاران آواره فلسطینی در درون غزه و عواقب بمباران زیرساخت های این منطقه از جمله آب و برق از سوی ارتش رژیم صهیونیستی ابراز کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، این بنیاد بشردوستانه روز سه شنبه در بیانیه ای هشدار داد که مغازه ها و دوایر دولتی در نوار غزه تعطیل هستند، تنش ها به بالاترین سطح خود در سالهای اخیر رسیده و کودکان غزه بیشترین ضربات را به دلیل این وضع اسفناک تجربه می کنند.

نهاد مذکور ادامه داد؛ همانطوری که کارکنان این سازمان در منطقه گزارش داده ا ند، در طول هفته اخیر دست کم 170 نفر از جمله 133 نفر غیر نظامی کشته شدند که 36 نفر آنها کودک بودند.

سازمان اقدام علیه گرسنگی پیش بینی کرد که پس از این ˈحملات وخیمˈ، 60 هزار فلسطینی آواره مجبور خواهند شد که در محوطه های عمومی شهر غزه اسکان گزینند و این موضوع، یک نیاز فوری کمک های غذایی را به دنبال خواهد داشت.

در بیانیه آمده که عملیات نظامی اسرائیل علیه غزه در حال تأثیر گذاری بر روی 8/1 میلیون نفر از مردم این سرزمین بوده و باعث آسیب های شدید به زیرساخت های غیر نظامی شده است.

به همین منظور این سازمان خواستار آتش بس برای حفاظت از جان غیر نظامیان و جلوگیری از تضعیف وضع انسانی شد.

سازمان همچنین خبر داد که به دلیل بمباران ها، آب آشامیدنی مورد نیاز بیش از 31 هزار نفر در غزه، خان یونس و بیت حنون کاهش یا قطع شده است. در همین ارتباط، آسیب های وارده به یکی از تأسیسات تصفیه آب موجب تخلیه فاضلاب به دریا شده و معیشت ماهیگیران منطقه را به خطر انداخته است.

این نهاد اشاره کرد که چهار خط انتقال برق به غزه در 48 ساعت گذشته آسیب دیده ا ند و 75 درصد شهر، اکنون بدون برق هستند و افزون بر آن شبکه آبرسانی 90 درصد شهر غزه آلوده شده و قابل آشامیدن نیست.

اروپام**1234**1504
کد N395186