دیدار رییس فرهنگستان ادب فارسی با رییس شورای روابط فرهنگی هند

پیش از ظهر امروز غلامعلی حداد عادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با ساتیش چاند مهتا، رییس شورای روابط فرهنگی هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیش از ظهر امروز سه شنبه (24 تیرماه) غلامعلی حداد عادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با ساتیش چاند مهتا، رییس شورای روابط فرهنگی هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

غلامعلی حداد عادل در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان تاریخی و فرهنگی ایران و هند، بر لزوم استفاده از فرصت‌های موجود برای تقویت همکاری‌ها و ارتباطات دوستانه دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه در عرصه روابط فرهنگی تاکید کرد و افزود: مناسبات خوب و دیرینه دو ملت ایران و هند ذخیره ارزشمندی برای توسعه روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف به حساب می‌آید که باید از آن بهره برد.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ادامه برگزاری هفته فرهنگی ایران و هند را امری مهم در آشنایی مردم دو کشور از سنت‌ها و آداب رسوم یکدیگر خواند و گفت: تقویت دیپلماسی فرهنگی جز با آشنایی مردمان دو کشور امکان‌پذیر نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشرفت‌های علمی و پژوهشی ایران در سال‌های اخیر خواستار گسترش مبادلات دو کشور در زمینه های علمی، آموزشی و تحقیقاتی از جمله ارتباط میان دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تبادل استاد و دانشجو شد.

دکتر حداد عادل در پایان این دیدار نسبت به گسترش ارتباطات فرهنگی دو کشور در زمینه های علمی، آموزشی، صنایع دستی و گردشگری ابراز امیدواری کرد.

ساتیش چاند مهتا، رییس شورای فرهنگی هند نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و آشنایی نزدیک با جلوه های فرهنگ و تمدن غنی کشورمان گفت: دستاوردهای غنی فرهنگی و هنری ایران زمینه مناسبی را برای گسترش همکاری‌های فرهنگی دو کشور فراهم می‌کند.

وی افزود: گسترش مبادلات فرهنگی به ویژه در زمینه صنایع دستی و گردشگری و تسهیل رفت و آمد میان هنرمندان و دوستداران فرهنگ و هنر دو کشور نقش بسزایی در افزایش سطح آگاهی مردم دو کشور نسبت به هم دارد.

رییس شورای روابط فرهنگی هند در پایان این دیدار نسبت به گسترش مناسبات دو کشور در موضوعات مورد علاقه ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام

کد N395060