تاکید شورای نگهبان بر پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام

بیانیه

تهران- ایرنا- شورای نگهبان با صدور بیانیه ای بر اهتمام خود برای پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام تاکید کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، در بخش هایی از این بیانیه که به مناسبت سالروز تاسیس این شورا صادر شده آمده است: پیروزی انقلاب اسلامی ثمره سالها مجاهدت و جانفشانی انسان های آزادی خواه و پاک سیرتی بود که به ندای حق طلبی عالمی ربانی لبیک گفتند و تشکیل جمهوری اسلامی با رأی قاطع مردم تکمیل کننده این حرکت خدایی بود که الگوی بدیلی را به خداجویان و عدالت خواهان سراسر دنیا ارائه کرد.

این بیانیه می افزاید: جمهوری اسلامی به عنوان نظامی مبتنی بر توحید و مردم سالاری مبانی فکری و عملی، نظام سلطه را به چالش کشید و روشی نوین برای سعادت واقعی بشریت را نوید داد.

شورای نگهبان در این بیانیه قانون اساسی را به عنوان میثاقی برای ملت و مبنای استحکام نظام دانست و ادامه داد: شورای نگهبان به موجب اصولی از قانون اساسی تأسیس شد و وظیفه خطیر صیانت از قانون اساسی نظام از انحرافات و حفظ آن در مدار اسلام بر عهده این نهاد مقدس گذاشته شد.

این بیانیه می افزاید: شورای نگهبان در سالروز تأسیس این نهاد مقدس که به تعبیر مقام معظم رهبری به عنوان عماد دین و ملت، راه هرگونه نفوذ را برای نامحرمان و تفکرات التقاطی و ضد اسلامی به جمهوری اسلامی ایران، سد کرده است.

شورای نگهبان در این بیانیه بار دیگر بر اهتمام خود برای پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام تأکید می کند و به درگاه خداوند متعال شکرگزار است که توانسته طی بیش از سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با تفضلات الهی، توفیق پاسداری از شرع مبین اسلام و قانون اساسی و نظارت مستقل، مؤثر و کارآمد بر انتخابات را داشته باشد.

در ادامه بیانیه شورای نگهبان آمده است: با آرمانهای حضرت امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی میثاقی دوباره می بندیم و امیدواریم در سایه تأییدات حضرت ولی عصر(ارواحنا له الفداه) و رهنمودهای نایب برحقش مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، بیش از پیش بتوانیم نقش خطیر خویش را در دفاع از اسلام و قانون اساسی ایفا کنیم.

سیام**7261 **1449
کد N395032