برگزاری تظاهرات ضد اسرائیلی در نیویورک

سیاسی

گروهی از مردم شهر نیویورک آمریکا با برپایی تظاهراتی در حمایت از مردم فلسطین، مقامات این شهر را به دلیل اظهار حمایت از رژیم صهیونیستی محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این تظاهرات در حالی برگزار شد که آیدو آهارونی، سرکنسول اسرائیل در نیویورک در یک سخنرانی در این شهر که با پشتیبانی مقامات نیویورکی از جمله نماینده این شهر در کنگره آمریکا برگزار شد، گفت: اسرائیل آماده است در صورت لزوم از حملات بیشتر علیه مردم فلسطین استفاده کند.

این در حالی است که در پارکی در نزدیکی محل ساختمان شهرداری نیویورک که در آن کنفرانس خبری این مقام صهیونیستی با پتیبانی مقامات نیویورک برپا شده بود، گروهی از مردم نیویورک تلاش کردند با سردادن شعار این کنفرانس خبری را مختل کنند.

در این اعتراضات، سیال قاعد، رئیس انجمن مسلمانان آمریکایی حامی فلسطین که به سازماندهی این تجمع اعتراضی کمک کرد گفت: ما اساسا شرم می‌کنیم که سیاستمداران آمریکا از جمله شهر نیویورک از اسرائیل حمایت می‌کنند. چطور آن‌ها می‌توانند حامی دولتی باشند که در حالی که ما اکنون صحبت می‌کنیم، نوار غزه را بمباران کرده و 170 غیرنظامی و زن و کودک را کشته‌اند.

با افزایش جمعیت معترضان در این تجمع آن‌ها به سر دادن شعارهایی علیه رژیم جنایتکار صهیونیستی پرداختند.

آبرام آمت، یکی از شرکت‌کنندگان این اعتراضات گفت: رژیم صهیونیستی با حکومت آلمان نازی قابل مقایسه است و من آرزو دارم راهی پیدا شود تا این رژیم به وضعیتی که 50 سال پیش داشت برگردد.

همچنین گروهی از یهودیان نیویورک نیز در این تظاهرات شرکت کرده و با به دست گرفتن علامت‌هایی عنوان کردند که به رغم یهودی بودن با اسرائیل وصهیونیسم مخالف هستند.

یکی از این معترضان گفت: ما می‌خواهیم سریعا بمبارانی که اسرائیل انجام می‌دهد را به عنوان هدف شماره یک متوقف کنیم و هدف شماره دو ما متوقف کردن اشغالگری است.

انتهای پیام

کد N394935