آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مراسم افطار نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد:

برای مردم غزه دعا کنید

سیاسی

یکی از کارهای ماندگار کمیته امداد امام (ره)، کمک به فرزندان خانواده‌های بی‌بضاعت برای تحصیل است تا در آینده روی پای خودشان، برای زندگی فردی و اجتماعی کار کنند.

جمعی از نونهالان و نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) افطار شانزدهمین روز ماه مبارک رمضان را میهمان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بودند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در این دیدار، نوجوانان را آینده سازان مملکت خواند و با توصیه آنها به تحصیل، گفت: یکی از کارهای ماندگار کمیته امداد امام (ره)، کمک به فرزندان خانواده‌های بی‌بضاعت برای تحصیل است تا در آینده روی پای خودشان، برای زندگی فردی و اجتماعی کار کنند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، رشد انسان‌ها از طریق ناملایمات را دارای مصادیق زیادی در تاریخ خواند و با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع) در نهج البلاغه، گفت: این گونه انسان‌ها به درختانی تشبیه شده‌اند که در بیابان و در مقابل سرما و گرما مقاومت می‌کنند و می‌بالند.

وی با بیان روند تاریخی شکل‌گیری کمیته امداد به دستور امام راحل، گفت: در طول این سال‌ها خدمات ارزشمند و ارزنده‌ای برای کم کردن مشکلات نیازمندان انجام داد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر جایگاه و ارزش انسان در بین مخلوقات خداوند، افزود: شخصیت انسان به مال، قدرت و مکنت نیست، بلکه به محتوا انسانی است که در نیازمندی‌ها بیشتر نمود پیدا می‌کند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خویش به جنایاتی که این روزها علیه زنان و کودکان در غزه می‌شود، اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک و در آستانه لیالی قدر برای اصلاح امور مسلمین و رهایی مسلمانان از گرفتاری‌های اقتصادی و سیاسی، به خصوص برای کودکان مظلوم غزه دعا کنید.

در آغاز این دیدار، گروه سرودی از نوجوانان، به اجرای برنامه خویش درباره لزوم کار و کوشش پرداختند و سپس آقای انواری، سرپرست کمیته امداد امام (ره)، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های فعلی و برنامه‌های آینده کمیته امداد امام (ره)، گفت: یکی از برنامه‌های کمیته امداد برای اجتماعی شدن خانواده‌های تحت پوشش و فرزندان آنها، دیدار با مسؤولان عالی رتبه نظام است.

همزمان با اذان، نماز مغرب و عشاء به امامت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اقامه و بعد از آن افطار در فضایی صمیمی صرف شد.

 

کد N394659