بیانیه‌ی کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به مناسبت جنایات اخیر صهیونیست‌ها در غز

سیاسی

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به مناسبت جنایات اخیر صهیونیست‌ها در غزه بیانیه صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است: «تهاجم وحشیانه صهیونیست‌ها، تخریب خانه‌ها و تاسیسات حیاتی و زیربنایی فلسطینیان، اشغال، اخراج و شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم مظلوم غزه در فلسطین اشغالی، داستان پرغصه‌ای است که این‌بار در ماه مبارک رمضان و آن هم در آستانه روز جهانی قدس در صحنه فلسطین دوباره روایت شد.

این تهاجم عمدتا هوایی و موشکی که به بهانه انتقام کشته شدن 3 شهرک‌نشین یهودی در الخلیل صورت گرفته در حالی ابعاد گسترده می‌یابد که گروه‌های جهادی از پذیرفتن مسوولیت آن امتناع وزیده و بر اصولی تاکید کرده‌اند که آن عملیات و ربایش با آن تطابق نداشته است.

اسارت نظامیان صهیونیست به قصد تبادل اسرا، راهبردی اصولی و منطقی بود که مقاومت با رعایت جوانب، اقدام به آن می‌کرد و اگر عملیات استشهادی نیز برنامه‌ریزی می‌شد، با شکل و اجرایی مشخص محقق می‌شد. ولی عملیات اخیر به هیچ روی با اصول و خط مشی مقاومت هم‌خوانی نداشت و تصور توطئه‌ی صهیونیستی از پس این برنامه با هدف ضربه زدن به مقاومت به واقعیت نزدیک‌تر است.

آشتی ملی فلسطین و نزدیک شدن گروه‌های فلسطینی حول محور مقاومت کابوسی بود که صهیونیست‌ها از همان ابتدا دچار آن شدند و لازم بود تا هم این آشتی متلاشی و هم وجهه مقاومت ملکوک و هم ضربه‌ای اساسی به آن وارد شود.

از همین رو مسابقات جام جهانی فوتبال، حملات وحشیانه‌ی داعش در عراق به مسلمانان بی‌پناه، فضایی ایجاد کرد که صهیونیست‌ها در سایه‌ی آن به ددمنشی در فلسطین بپردازند.

مقاومت در پاسخ به این تحرک سبعانه با قدرت و استمرار بی‌وقفه، توان موشکی خود را به کار گرفت. اگر چه موشک‌های پرتاب شده از تخریب لازم، کشتار گسترده و دقت لازم در هدف‌گیری برخوردار نیست و حتی تعداد کمی از آن با سیستم دفاعی گنبد آهنین بی‌اثر شده است، ولی دستاورد مهم و اساسی آن لرزه به اندام یهودیان صهیونیست که به امید امنیت در سرزمین مقدس فلسطین، خانه دیگران را اشغال کرده‌اند انداخته و رژیم صهیونیستی با هدف جلوگیری از فرار آن‌ها، فرودگاه‌های این رژیم را به بهانه حملات موشکی تعطیل کرده است.

هم اکنون صهیونیست‌ها با اتخاذ تمام روش‌ها در سرکوب، اخراج و کشتار ملت فلسطین، به این غایت محتوم نزدیکتر می‌شوند که اگر فرار نکنند در منجلابی که خود از جنایت، کشتار و اشغالگری ایجاد کرده‌اند، فرو خواهند رفت.

هم‌اکنون هیچ ملت آزادی در جهان نیست که با وجود حمایت و تایید این کشتار توسط قدرت‌ها و چشم‌پوشی بی‌شرمانه سازمان ملل و سکوت مجامع بین‌المللی، مهر محکومیت بر آن نزند.

هم اکنون به هیچ عنوان نمی‌توان ابعاد گسترده این جنایت را با سکوت و سانسور رسانه‌یی درز گرفت. امروزه، بدون این که جبهه مقاومت و رسانه‌های آزاده و ملل مظلوم بخواهند نقاب از چهره کریه صهیونیست‌ها بردارند، و این وحشیگری‌ها را محکوم کنند، خیزش خود جوش و همه جانبه ملت‌ها، این روسیاهی را بر چهره صهیونیست‌ها و حامیان آن خواهد نشاند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ضمن سپاس از تمام آزادگان در واکنش به این جنایت و امید به ادامه حرکت‌های مردمی و حمایت‌های مادی و معنوی از فلسطین ازاده، هوشیاری فلسطینی‌ها در اتخاذ راهبردی هوشمندانه در قبال اشغال بخشی از غزه برای تسلط به مرزهای رفح با مصر را خواستار است و امید است که نه تنها ذره‌ای از خاک غزه به اشغال دوباره در نیاید، بلکه مقاومت در عرصه گسترده‌تر در کرانه باختری نیز، موجبات برچیده شدن شهرک‌ها را فراهم کند.

ملت با ایمان فلسطین با خروش همه جانبه می‌تواند در آستانه روز جهانی قدس که با حمایت و بزرگداشت جهانی در سال جاری بر پا خواهد شد، مقدمات آزادی سراسر فلسطین و اقامه نماز جماعت در قدس به زعامت ولی امر مسلمین را فراهم کند. انشاء الله

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، 22 تیرماه، 15 ماه مبارک رمضان 1435»

انتهای پیام

کد N394572