اسپانیایی ها خواهان پایان حملات صهیونیست ها به غزه شدند

اسپانیا,غزه

مادرید- ایرنا- صدها اسپانیایی روز سه شنبه با تجمع در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در مادرید و به نشانه اعتراض به عملیات نظامی ارتش این رژیم علیه غزه، خواهان پایان این حملات شدند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری افه، در این تظاهرات که از سوی چندین جنبش حمایت از فلسطین فراخوان شده بود و مدیریت آن را انجمن جامعه اسپانیایی - فلسطینی برعهده داشت، تجمع کنندگان در مقابل سفارتخانه رژیم صهیونیستی که با تدابیر شدید امنیتی پلیس حفاظت می شد، با مشت های گره کرده علیه صهیونیست ها شعار دادند.

این تظاهرکنندگان که به گفته انجمن جامعه اسپانیایی - فلسطینی بیش از یکهزار نفر و به گفته پلیس 600 نفربودند، با شعار ˈدیگر بس است - بیش از این در غزه نسل کشی نکنیدˈ، خواستار توقف فوری عملیات نظامی علیه مردم غزه و پایان اشغال سرزمین های فلسطین شدند.

تظاهرکنندگان شعار می دادند ˈشما صهیونیست ها تروریست هستیدˈ ، ˈزنده باد مبارزه ملت فلسطینˈ ، ˈهمه ما فلسطینی هستیمˈ و ˈاین سفارت بهتر است که بسته شودˈ.

ˈمروان بورینیˈ رییس انجمن اسپانیایی فلسطینی طی سخنانی در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی گفت: ما آمده ایم تا خشم خود به دلیل نسل کشی در غزه ابراز کنیم. اسراییل در حال قتل فلسطینیان و تخریب غزه از جمله بیمارستان ها و مدارس است.

وی همچنین اعلام کرد که روز پنجشنبه، یک تظاهرات از میدان ˈسیبلسˈ تا میدان ˈسولˈ مادرید برای نشان دادن بیشتر خشم مردمی نسبت به اقدامات اسراییل برگزار خواهد شد.

رژیم صهیونیستی در طول 8 روز گذشته با حملات وحشیانه به نواره غزه 192 تن از فلسطینان را شهید و حدود یکهزار و 300 نفر را مجروح کرده است.

اروپام **1234**1485**1010
کد N394436