ناظران اروپا به مرز اوکراین و روسیه اعزام می شوند

اوکراین

تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد تعدادی از ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا روز چهارشنبه در مرز این کشور و اوکراین مستقر می شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای روز سه شنبه خواستار اعزام تعدادی از ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا به مرزهای این کشور با اوکراین شد.

بنابراین گزارش در پی درخواست مکرر روسیه، هیاتی از ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا روز چهارشنبه در نقاط مرزی ˈدونتسکˈ و ˈگوکووˈ مستقر خواهند شد.

این دو نقطه مرزی از جمله مناطقی است که هفته های گذشته هدف حملات توپخانه ای از داخل خاک اوکراین بوده است. این حملات خشم مسکو را در پی داشته است.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: مسکو با وخیم شدن شرایط حاکم بر این منطقه و نیز با هدف نشان دادن حسن نیت خود از روز دوشنبه خواستار حضور ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در مناطق مرزی این کشور با اوکراین شد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود همچنین ابراز تاسف کرد که تمامی ابتکارات مسکو با برخوردها و رفتارهای غیرسازنده برخی از هیاتهای نمایندگی سازمان امنیت و همکاری اروپا و بویژه با برخوردهای ناسالم هیات نمایندگی انگلیس مواجه می شود.

از سوی دیگر سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز خاطر نشان کرد که احتمال استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر مرزهای روسیه و اوکراین را در دست بررسی دارد.

اروپام/ 1583**1337
کد N394284