تروریستهای رقیب در سوریه و عراق یکدیگر را غارت می کنند

النصره

تهران - ایرنا - گروه تروریستی ˈداعشˈ کنترل مناطق وسیعی از مرکز استان مرزی ˈدیرالزورˈ سوریه را از ˈجبهه النصرهˈ گروه تروریستی رقیب گرفت و اموال این گروه را غارت کرد .

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ˈآسوشیتدپرسˈ، سازمان ˈناظر حقوق بشر در سوریهˈ که مقرش در انگلیس است و از گروه های معارض سوری حمایت می کند، اعلام کرد که جبهه النصره دیروز (دوشنبه) پس از شکست در مقابل تروریست های داعش ، از دیرالزور عقب نشینی کرد.

این گزارش افزود: به موجب تحولات اخیر، قلمرو تحت کنترل داعش در هر دو سوی مرز میان سوریه و عراق عملا وسیع تر می شود.

گروه تروریستی داعش که اکنون کنترل بخش های وسیعی از شمال سوریه را در اختیار دارد، تقریبا به صورت کامل به مناطق نفت خیز استان دیرالزور که از شهر مرزی ˈبوکمالˈ تا شهر دیر الزور، مرکز این استان امتداد دارد، مسلط شده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای دولتی سوریه هنوز نیمی از شهر دیرالزور را در کنترل خود دارند و هیچ گونه درگیری میان آن ها و داعش در این منطقه گزارش نشده است.

داعش تحت سرکردگی فردی معروف به ˈابوبکر البغدادیˈ خلافتی خودخوانده در مناطق تحت تصرفش در عراق و سوریه اعلام کرده است.

بیشتر گروه های تروریستی رقیب، از جمله جبهه النصره اعلام خلافت البغدادی را رد کرده اند. این گروه ها از آغاز سال میلادی جاری، در مواجهه با داعش قرار گرفته اند. گفته می شود در نتیجه این درگیری ها تا کنون در حدود هفت هزار نفر از جنگجویان کشته و دهها هزار نفر نیز ناگزیر به ترک شهر و دیارشان شده اند.

آسوشیتدپرس افزود: به نظر می رسد جبهه النصره وابسته به ˈالقاعدهˈ که نیروهایش به گروه البغدادی پیوسته اند، در جنگ سوریه روز به روز شکست بیشتری را متحمل می شود.

خاورم**9156**1651
کد N394142