سخنگوی حماس: پیشنهاد آتش بس را نمی پذیریم

آتش بس,رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز سه شنبه و پس از اعلام موافقت رژیم صهیونیستی با پیشنهاد مصر در زمینه آتش بس در نوار غزه، بار دیگر بر غیرقابل قبول بودن پیشنهاد مذکور تاکید کرد.

ˈسامی ابوزهریˈ دقایقی پس از اعلام موافقت کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با پیشنهاد آتش بس مصر به خبرگزاری ˈآسوشیتد پرسˈ گفت که حماس مفاد این پیشنهاد را قابل قبول نمی داند و آن را نمی پذیرد.

شاخه نظامی حماس نیز امروز پیشنهاد مصر در باره آتش بس در غزه را نوعی ˈتسلیمˈ دانسته و آن را رد کرده بود.

ˈگردان های عزالدین قسامˈ شاخه نظامی حماس، در بیانیه خود تاکید کرد که بر شدت نبردش با دشمن صهیونیستی خواهد افزود.

این در حالی است که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی تحت فشار هزینه های سنگین ناشی از حمله به غزه، امروز در نشستی این پیشنهاد را پذیرفت.

مصر اواخر روز دوشنبه پیشنهاد داد که رژیم صهیونیستی و ˈحماسˈ از امروز راس ساعت شش بامداد به وقت گرینویچ به درگیری ها خاتمه دهند.

حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه غیر نظامیان نوار غزه از هشت روز پیش آغاز شده و هم چنان ادامه دارد و در نتیجه این حملات دست کم 186 فلسطینی که بیشتر آن ها زن و کودک هستند، به شهادت رسیده اند.

حماس نیز در پاسخ به این تجاوزها، مواضع رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است.

کابنیه امنیتی رژیم صهیونیستی در پی مواجهه با پاسخ موشکی نیروهای مقاومت فلسطینی به حملات نظامی این رژیم و انتقاد محافل داخلی آن از هزینه بر بودن این حملات برای تل آویو، با طرح پیشنهادی مصر برای برقراری آتش بس موافقت کرد.

گزارش های دریافتی حاکی از آن است که حملات رژیم صهیونیستی به غزه و پاسخ موشکی فلسطینیان به این حملات، هزینه های هنگفتی را برای این رژیم به بار آورده است.

ˈناصر ابوشریفˈ نماینده ˈجنبش جهاد اسلامی فلسطینˈ در تهران با اشاره به وضعیت متزلزل جبهه داخلی رژیم صهیونیستی، خسارت های وارد شده بر این رژیم را در تازه ترین عملیات تهاجم صهیونیست ها به غزه، سه میلیارد و 500 میلیون دلار اعلام کرد.

ابوشریف با اشاره به شلیک راکت به فلسطین اشغالی از نوار غزه به تلافی بمباران های ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس که میلیون ها صهیونیست را ناگزیر به فرار به پناهگاه ها کرد، از شکست مجدد این رژیم در تحقق اهدافش خبر داد.

محافل داخلی صهیونیست ها نیز در پی مواجهه با هزینه های حملات به غزه برای تل آویو، بر ضرورت توقف این حملات تاکید کرده اند.

خاورم**9156**7074**1446
کد N393975