تمرین ابطحی روز قبل از دادگاه 88؟ + فیلم

برخی سایت‌های اصولگرا اقدام به انتشار فیلمی با عنوان «اعترافات منتشرنشده ابطحی در سال 88» کرده‌اند؛ فیلمی که ابطحی می‌گوید «هزار بار منتشر شده» و آن را مربوط به «روز تمرین قبل دادگاه حوادث ۸۸» عنوان می‌کند.

به گزارش ایسنا، سایت جهان‌نیوز با بازانتشار این فیلم به نقل از سایتی به نام «صوت المستضعفین» می‌نویسد: این فیلم، بخشی از اعترافات محمدعلی ابطحی است که از صدا و سیما پخش نشده بود.

این سایت اصولگرا همچنین متن این اعترافات را منتشر کرده است که در پی می‌آید:

«... یکی از تفکراتی که میرحسین موسوی داشت این بود که گمان می‌کرد جزئی از نظام، انقلاب و خط امام (ره) هست و به همین دلیل برخی دوستان ایشون ابایی نداشتند بگویند که ایشون از رهبری هم به امام نزدیک‌تر بود؛ در حالی که ما اینطور شوخی می‌کردیم که اگر حمایت‌های روزانه امام (ره) نبود، ایشون همان کارهای روزانه کشور را هم نمی‌توانستند انجام بدهند. اما با این حال ایشون تصور می‌کرد که خط امام (ره) ملک رسمی ایشون هست و تحت این عنوان می‌توانند رأی مردمی که واقعا به امام (ره) علاقه‌مند هستند را کسب کند.

یکی از جلسات اینها، جلسه مشترکی بود که آقای موسوی، خاتمی و هاشمی رفسنجانی، روز شنبه فردای انتخابات برگزار کردند. در این روز، حمایت بسیار جدی از آقای موسوی توسط این مجموعه شکل گرفت، بعد از همان‌جا به حوزه علمیه قم نامه فرستاده شد که شما هم حمایت کنید، بعضی از مراجع مانند آقای صانعی پیغام دادند که ما حمایت می‌کنیم. مجمع روحانیون مبارز همان روز جلسه تشکیل دادند و در آن جلسه، ابطال انتخابات را خواستار شدند! انتخاباتی که با ۴۰ میلیون رأی برگزار شد.

این مجموعه شکل گرفته، باعث یکی از توهمات جدی در آقای موسوی بود؛ موسوی تصور می‌کرد که این مجموعه به‌خاطر خود آقای موسوی و به‌خاطر دیدگاه‌ها و بیانیه‌های آقای موسوی شکل گرفته است. در حالی‌که اگر اینها آقای موسوی را تنها نمی‌گذاشتند، اساسا به‌خاطر منافع خودشون بود.

این حرف را از سر اعتقاد می‌زنم؛ آقای موسوی از سر نادانی، آقای خاتمی از سر خیانت و آقای هاشمی رفسنجانی از سر انتقام‌گیری وارد این ماجرا شدند.

واقعا آقای موسوی نمی‌دانست در مملکت چه خبر هست. آقای خاتمی برعکس، اقتدار دولت، اقتدار نظام، اقتدار قوای نظامی و قضایی، اقتدار معنوی امام (ره) در کشور را می‌دانست ولی در عین حال برای انتقام از شکست خودش، آقای موسوی را وادار به کوبیدن بر این طبل کرد. آقای هاشمی رفسنجانی هم که انتقام از آقای احمدی‌نژاد در مرحله اول به دلیل اختلافات این چند سالشون و به نوعی هم انتقام از رهبری. تمام اینها دلایل این اتفاقات بود.

بر فعالیت آقای هاشمی و حزب کارگزاران بیشتر تأکید می‌کنم چون حزب کارگزاران و آقای هاشمی رفسنجانی، بیشتر امکانات سیاسی و مالی فراوانی داشتند. برای آقای هاشمی رفسنجانی رقابت با آقای احمدی‌نژاد و نبودن آقای احمدی‌نژاد مهم بود و بر این مبنا تلاش می‌کرد. در اینجا جریان کارگزاران و جریان آقای هاشمی رفسنجانی را جریان غالبی می‌دانم. مجمع روحانیون مبارز که وابسته به امام (ره) هست، آقای مجید انصاری، به سرعت به دنبال نوشتن یک بیانیه‌ای در حمایت از آقای موسوی بود در همان روز شنبه و گفت که ما فوری این را می‌گذاریم روی سایت مجمع، دو دقیقه بعد سایت قلم‌نیوز که وابسته به آقای موسوی بود بر روی سایت می‌گذارد، بعد گفتیم چی می‌شه، گفتند بعد از سه دقیقه زیرنویس شبکه خبری بی‌بی‌سی می‌شود! یعنی این مسیر با این سرعت شکل می‌گیرد برای مجمع!»

به گزارش ایسنا به نقل از «انصاف‌نیوز»، حجت‌الاسلام سید محمدعلی ابطحی در واکنش به انتشار این فیلم در صفحه شخصی خود نوشت: «دیروز دوباره فیلم هزار بار منتشر شده روز تمرین قبل دادگاه حوادث ۸۸ من را به عنوان فیلم منتشرنشده و جدید در سایت‌های افراطی منتشر کردند و کیهان هم آن را بازتاب داده است؛ با تیتر اهانت‌آمیز به بزرگان کشور که اصلا من در شرایط عادی اهل این ادبیات نیستم ... این سهمیه سالانه من در ایام ۹ دی و ۱۸ تیر و روزهای مشابه است. دلیلش را هم می‌دانم. واقعیت دادگاه من و صحبت‌هایم در مورد افراد حتما در تاریخ مخفی نخواهد ماند. آه از این دم سردی ها خدایا ...»

در ادامه، این فیلم را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام

کد N393953