اسد در مراسم تحلیف خود سخنرانی می‌کند

سیاسی

بشار اسد به زودی در مراسم تحلیف خود در خصوص اوضاع و آینده سوریه و همچنین اوضاع کلی منطقه سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مراسم تحلیف خود که روز پنجشنبه خواهد بود، سخنرانی می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که در خصوص واقعیت و آینده سوریه و همچنین اوضاع کلی منطقه از فلسطین گرفته تا عراق و همچنین تروریسم و آینده درگیری‌ها در جهان عرب سخن بگوید، بشار اسد ممکن است در مورد چه چیزهایی سخن بگوید؟

وی می‌تواند بگوید که جهان در حال حاضر به دیدگاه‌ وی پی برده است که تروریسم حقیقت است نه توهم و باید جامعه جهانی قطعنامه‌ای برای پایان دادن به اقدامات تروریستی و فشار آوردن بر کشورهای منطقه برای تغییر سیاست‌های خود صادر کند.

جهان قبول نکرد که تروریسم خطری است که زمانی که شعله‌های آن برافروخته شود به خود کشورهایی بازمی‌گردد که آن را برافروخته‌اند.

بشار اسد می‌تواند بگوید کشورهای عربی که سوریه را از اتحادیه عرب خارج کردند، اکنون دیدگاه سوریه در قبال اخوان المسلمین و بازگشت به حل سیاسی بحران را قبول دارند و به خاطر عربستان که با قطر و ترکیه از جمله برجسته‌ترین حامیان مخالفان در سوریه به شمار می‌آید مانند دمشق اکنون اخوان المسلمین را تروریست می‌داند.

سخت است که بشار اسد موعدی برای پایان جنگ در سوریه تعیین کند. جنگ تروریسم مساله یک ماه و دو ماه نیست اما وی می‌تواند در خصوص بازپس‌گیری بسیاری از مناطق سوریه توسط ارتش این کشور سخن بگوید و همچنین بر آشتی‌های ملی از طریق بازگشت مردم به خانه‌های خود و بازسازی دوباره مناطق متمرکز شود.

احتمال ندارد بشار اسد موضع خود را در قبال مذاکره با مخالفان تغییر بدهد و ممکن است بر مذاکرات داخلی متمرکز شود و مطمئنا به این مساله اشاره خواهد کرد که مردم در انتخابات آنچه را که می‌خواهند انتخاب کرده‌اند.

وی در خصوص حوادث عراق و فلسطین نیز می‌تواند تاکید کند که جوامع عرب، کرد، سریان، آشوری، کلدانی، مسیحی و مسلمانان تنها کسانی هستند که می‌توانند از تقسیم جلوگیری کنند و می‌توانند از ملت‌ها و حقوق سلب شده فلسطین حمایت کنند و به ویژه پس از جنگ کنونی غزه روشن می‌شود که اتحادیه عرب نتوانسته از فلسطین حمایت کند.

پیش بینی می‌شود که بشار اسد بگوید سوریه همواره حامی مقاومت بوده و خواهد بود.

اسد همواره از به کار گرفتن عبارت‌های مذهبی در سخنرانی‌های خود استفاده نمی‌کند اما اسد در روز تحلیف خود نیاز دارد سخنرانی ارائه کند که تمامی مردم با هر مذهب و عقیده‌ای که هستند از سخنان وی اطمینان حاصل کنند.

تردیدی نیست که اسد در سخنرانی خود بر ادامه جنگ علیه تروریسم تاکید و احتمالا از عبارت‌هایی نزدیک به مردم استفاده کند. وی می‌خواهد از کسانی که به وی رای داده‌اند، تشکر کند.

بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری اخیر سوریه با کسب 88 درصد آراء بار دیگر رئیس جمهور سوریه شد.

انتهای پیام

کد N393683