ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش در بندر صلاله عمان پهلو گرفت

سیاسی

ناوگروه سی ام این نیرو روز قبل از پهلوگیری در بندر صلاله با اقتدار در سواحل مابین کشورهای یمن و عمان طی درگیری با دزدان دریایی یک فروند نفتکش کشورمان را نجات داد.

ناوگروه سی‌ام در بندر صلاله کشور عمان پهلو گرفت.

به گزارش ایلنا، ناخداسوم علیرضا حامدی مدیر روابط عمومی این نیرو در مراسم ضیافت افطاری جانبازان که با حضور فرمانده و مسئولان نیروی دریایی ارتش برگزار شد گفت: ناوگروه سی‌ام این نیرو ساعاتی پیش در بندر صلاله کشور عمان پهلو گرفت.

در ادامه امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأیید این خبر اظهار داشت: ناوگروه سی ام این نیرو روز قبل از پهلوگیری در بندر صلاله با اقتدار در سواحل مابین کشورهای یمن و عمان طی درگیری با دزدان دریایی یک فروند نفتکش کشورمان را نجات داد.

وی افزود: دزدان دریایی که با 9 فروند قایق مجهز به سلاح‌های سبک و نیمه سنگین قصد ربایش نفتکش ایرانی را داشتند با حضور به موقع ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش و تیم تکاوران و اسکورت این نیرو مواجه شده و مجبور به فرار شدند.

دریادار سیاری خاطر نشان کرد: این چهارمین مقابله ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش با دزدان دریایی در پهنه آب‌های آزاد و بین‌المللی محسوب می‌شود که در سه مورد آن کشتی‌های ایرانی و یک مورد کشتی هندی را از چنگ دزدان دریایی با موفقیت نجات داده‌اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی به هیچ وجه جنگ و صلح نمی‌شناسد و در حال حاضر هم در فواصل دور از آب‌های داخلی مشغول تأمین امنیت برای کشتی‌های تجاری و نفتکش کشورمان است گفت: همانگونه که حضرت آقا فرموده‌اند «نیروی دریایی یک نیروی حاشیه‌ای نیست و در وسط میدان است» حقیقتاً هم همین طور است چرا که فرزندان ولایت‌مدار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز حافظ اقتصاد کشور در آبهای دوردست هستند.

ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو جمهوری اسلامی ایران بوشهر و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند اوایل اردیبهشت ماه سال جاری اسکله منطقه یکم این نیرو را به قصد آب‌های آزاد و بین‌المللی ترک کرد و در ادامه مأموریت خود ضمن پهلوگیری در کشور سودان توانست برای نخستین بار با عبور از خط استوا در بندر دارالسلام کشور تانزانیا پهلو بگیرد.

کد N393543