رژیم صهیونیستی با طرح آتش‌بس مصر موافقت کرد

غزه

در پی اعلام طرح مصر برای برقراری آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت در نوار غزه، دولت رژیم صهیونیستی موافقت خود را با این طرح اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی در نشستی که امروز (سه‌شنبه ) برگزار کرد، موافقت خود را با طرح مصر برای برقراری آتش‌بس میان این رژیم و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه اعلام کرد.

در این طرح وزارت خارجه مصر آمده است که تمام گروه‌های فلسطینی در نوار غزه نیز باید به توقف تمام اقدامات خصمانه از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی چه به صورت هوایی و چه زمینی و دریایی و زیرزمینی پایبند باشند و شلیک موشک‌ها و حملات خود را متوقف ساخته و غیرنظامیان را هدف قرار ندهند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در مراسم افطار ماه رمضان در کاخ سفید با استقبال از این طرح مصر مدعی شد: اسرائیل حق دارد از خود در مقابل حملاتی که نابخشودنی است دفاع کند.

در همین حال اتحادیه عرب نیز از تمامی طرف‌های ذیربط خواست تا از این طرح مصر حمایت کنند.

محمود عباس، ‌رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز از این طرح مصر برای برقراری آتش‌بس استقبال کرد و از تلاَش‌های مصر برای "حفاظت از مردم فلسطین" قدردانی کرد.

این در حالی است که گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس بامداد امروز مخالفت خود را با این طرح مصر برای برقراری آتش بس اعلام کرد و در بیانیه‌ای تاکید کرد: اگر محتوای این طرح درست باشد طرحی برای تسلیم شدن و پذیرش خواری است. ما در گردان‌های عزالدین قسام کاملا این طرح را رد می‌کنیم و این طرح برای ما هیچ ارزشی ندارد.

شاخه نظامی حماس تاکید کرد: جنگ ما با دشمن ادامه دارد و شدیدتر خواهد شد ما به خون شهیدان و تمام شهدای مردممان وفادار خواهیم ماند و به مردم خود وعده می‌دهیم که این خون ها و جانبازی‌ها بیهوده هدر نخواهد رفت و هیچ‌کس در این دنیا آن را بی‌اثر نخواهد کرد.

انتهای پیام

کد N393527