پس از دیدار با ظریف

کری: مذاکرات بسیار سخت است

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات وين

خبرگزاری فرانسه در گزارشی با اشاره به مذاکرات فشرده جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نوشت: سرنوشت مذاکرات ایران و گروه 1+5 نامعلوم است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از این خبرگزاری، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا پس از دو روز مذاکرات روز سه‌شنبه اعلام کرده است: ما در میانه مذاکرات درباره اشاعه و مساله هسته‌ای ایران قرار داریم. مذاکرات بسیاردشوار است.

وی بعد از گفت‌وگو با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت:‌ ما بسیارسخت کار می‌کنیم، مباحث جدی وجود دارد، دیدار خوبی بوده است.

یک مقام ارشد آمریکا گفت: هنوز کارهای بسیاری برای انجام وجود دارد.

به نوشته این خبرگزاری، ممکن است مهلت مذاکرات تمدید شود تا هر دو طرف به مذاکرات ادامه دهند اما این مسئله تنها زمانی اتفاق می‌افتد که هر دو طرف بر این موضع توافق کنند.

یک مقام ارشد آمریکا اعلام کرد: کری قرار است صبح روز سه‌شنبه کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند اما هنوز مشخص نیست که دور جدید مذاکرات با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را برگزار می‌کند یا نه.

به گزارش ایسنا، مذاکرات ایران و 1+5 از 2 ژوئیه در وین آغاز شده است و تا کنون ادامه دارد. روز یکشنبه جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به همراه سه وزرای خارجه اتحادیه اروپا به وین آمدند. وزرای خارجه کشورهای اروپایی عضو 1+5 همان روز پس از مذاکرات دوجانبه با اعضا به کشورهایشان باز گشتند اما جان کری تا کنون برای انجام مذاکرات در وین به سر می‌برد.

انتهای پیام

کد N393507