آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

مقامات کردستان عراق از پشت به کشور و ملت‌شان خنجر نزنند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,داعش

آیت‌الله مکارم‌شیرازی طرح تجزیه عراق را توطئه‌ای خطرناک دانست و به مسؤولان و مقامات کردستان این کشور توصیه کرد از پشت به کشور و ملت‌شان خنجر نزنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید دوشنبه شب در دیدار با اعضای ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری برای جهان اسلام و راه برون رفت از این بحران گفت: همه این جنایات از سوی گروه‌های تکفیری، حاصل جهل، هواپرستی و تحریکات دشمنان اسلام است و باید در همه جهان اسلام احساس مسئولیت نسبت به ایجاد همگرایی در جهت ایجاد وحدت علیه تکفیری‌گری انجام شود.

وی افزود: از زمان اوج گرفتن این وحشی گری‌ها مکان‌های بسیاری تخریب شده است و بسیاری از مردم بی گناه در آتش این حماقت‌ها سوخته‌اند و ده‌ها سال طول می‌کشد که این خرابی‌ها آباد شود.

این مرجع تقلید، یکی از نکات اسفبار در عراق را خنجر زدن سران کردها از پشت به کشورشان دانست و اظهار کرد: داعشی‌ها به آنها رحم نمی‌کنند و در بهترین حالت نیز همیشه باید نوکر آمریکا و اسراییل باشند.

مکارم شیرازی گفت: یک انسان خواب نما شده و خود را خلیفه می‌خواند و از جنوب شرق آسیا، آسیا، آفریقا تا اروپا را برای خود بر می‌دارد که باید به او گفت که چه کسی به تو چنین مجوزی داده است و اصلا تو چه جایگاهی در میان مسلمین داری؟

وی افزود: ظلم بزرگی که وهابیت و تکفیری‌ها به جهان اسلام کردند علاوه بر ویرانی و تلاش در جهت تجزیه امت اسلامی، آسوده کردن خیال مستکبران و کشتن مسلمانان و از همه بدتر خراب کردن چهره اسلام بوده است.

مکارم شیرای با بیان این‌که «آنها ضربات مهلکی به عقاید اسلامی زدند» اظهار کرد: آنها به نام اسلام و جهاد هر فحشایی را برای خود حلال می‌کنند و یک روز جهاد را با اسم نکاح در می‌آمیزند و فردا هم حتما جهاد قمار و جهاد مواد مخدر را به راه می‌اندازند.

وی افزود: هدف ما از برگزاری این همایش ایجاد یک اجماع جهانی از علمای اسلامی، به انزوا کشیدن تکفیری‌گری و دیگر اینکه به جهانیان ثابت کنیم که اسلام حقیقی چیزی سوای آن چیزی است که این وهابی‌ها به دنیا نشان داده‌اند.

این مرجع تقلید افزود: این جنایات تکفیری‌ها دقیقا بر خلاف نص قرآن و روایات پیامبر و اهل بیت است؛ آنها شاید بگویند که زائران قبور کافر هستند زیرا به کسی غیر از خدا علاقه نشان می‌دهند و ارادت دارند ولی از باطن دین هیچ چیزی نمی‌دانند.

مکارم شیرازی در پایان گفت: تاسف بار است که دشمنان اسلام در کناری آسوده نشسته و مرگ مسلمانان به دست خود را به چشم می‌بینند و علمای جهان اسلام باید به پاخیزند و دنیا را از این خطر بزرگ نجات دهند.

انتهای پیام

کد N393315