خشونت‌های غزه محور تماس تلفنی امیر قطر با بان کی مون، اولاند و اردوغان

امیر قطر در تماسی تلفنی با دبیر کل سازمان ملل خواهان اتخاذ اقداماتی از سوی جامعه جهانی و شورای امنیت برای پایان دادن به خشونت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطین شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری قطر (قنا)، "تمیم بن حمد آل ثانی"، امیر قطر در تماس تلفنی با بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل با وی در خصوص تلاش‌های صورت گرفته برای پایان دادن به خشونت‌های رژیم صهیونیستی و حمایت از فلسطینی‌ها بحث و گفتگو کرده و از جامعه جهانی و شورای امنیت خواست تا به مسئولیت خود در قبال مردم فلسطین و پایان دادن به سیاست کشتار جمعی نیروهای رژیم صهیونیستی در نوار غزه عمل کنند.

وی همچنین در تماسی تلفنی با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در خصوص آخرین تحولات اوضاع در غزه و تلاش‌ها برای توقف فوری خشونت‌ها بحث و گفتگو کردند.

امیر قطر همچنین در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در خصوص اوضاع فلسطین و تلاش‌های کشورهای عربی و غربی برای رسیدن به توافق آتش‌بس در نوار غزه بحث و تبادل نظر کرد.

دولت قطر اخیرا اعلام کرد که حدود پنج میلیون دلار به فلسطینی‌ها برای کمک‌های پزشکی اختصاص داده است.

در همین راستا منابع قطری اعلام کردند که تمیم بن حمد آل ثانی امروز (سه‌شنبه) به آنکارا سفر می‌کند و با عبدالله گل، رئیس جمهور ترکیه و رجب طیب اردوغان، نخست وزیر این کشور دیدار خواهد کرد.

به گزارش این منابع دو طرف در خصوص روابط دوجانبه و برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و گفتگو خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N393229