یک روزنامه ایتالیایی: غرب خواهان حضور داعش در دولت عراق است

داعش,اتحادیه اروپا

تهران - ایرنا - روزنامه ایتالیایی ˈایل جورنالهˈ (Il Giornale) در مطلبی با عنوان ˈغرب باید بیدار شود: خلیفه، جهان را تهدید می کندˈ، نوشت: در حالی که سرکرده خودخوانده اسلامی (داعش) در عراق فصل جدیدی از ترور و وحشت به راه انداخته، اتحادیه اروپا نیز خواهان حضور او در دولت بغداد است.

به گزارش ایرنا، ˈمجدی کریستیانو علامˈ (Magdi Cristiano Allam) نویسنده این مقاله با اشاره به رویدادهای اخیر عراق می نویسد: چقدر این اتحادیه اروپا ساده لوح است که حتی خلیفه البغدادی (سرکرده گروهک تروریستی داعش) را همراهی می کند و از وی می خواهد که در یک دولت وحدت ملی در عراق حضور داشته باشد!

بیشتر باید بابت نجات خود از موج بلندی که به زودی به صورت جنگی تروریستی درون خانه ما ظاهر خواهد شد، نگران باشیم؛ جنگی که به واسطه هزاران تروریست اروپایی پس از آن که جهادشان یعنی جنگ مقدسشان را در سوریه و عراق به انجام رساندند، بار دیگر به وطنشان باز خواهند گشت، به راه خواهد افتاد. باید خود را از آن برهانیم!

به گفته ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان امنیت ملی آمریکا، گروهک تروریست داعش که در 20 خرداد ماه گذشته در حمله ای گسترده به عراق چند شهر این کشور را به تصرف خود درآورد ساخته و پرداخته دستگاه های جاسوسی غربی است.

اسنودن معتقد است: آژانس امنیت ملی آمریکا با همکاری سازمان امنیت انگلیس و موساد، زمینه به وجود آمدن گروه ˈداعشˈ را فراهم کردند.

این کارمند سابق سازمان امنیت ملی آمریکا که افشا کننده بسیاری از عملیات جاسوسی آمریکا در جهان است، تأکید کرده که سازمانهای جاسوسی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در ایجاد داعش همکاری کرده اند، و این گروه تروریستی می تواند عناصر افراطی را از گوشه و کنار دنیا جذب کند.

خاورم**7074**1275
کد N393097