هنیه: اقدامات سیاسی جهت پایان دادن به تجاوزات علیه غزه در جریان است

غزه,تجاوزات

تهران - ایرنا - ˈاسماعیل هنیهˈ نخست وزیر سابق دولت مردمی فلسطین اظهار داشت: به موازات حضور مجاهدان در صحنه نظامی، اقدامات و تماسهای سیاسی جهت پایان دادن به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه غزه در جریان است تا بدین ترتیب عملیات میدانی مقاومت به ثمر بنشیند.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی المیادین، هنیه در یک سخنرانی تلویزیونی ابراز داشت: هیچکس به هر اندازه که قدرتمند و از نظر سیاسی با هوش باشد، نمی تواند خواسته های ملت فلسطین و مقاومت را نادیده بگیرد.

وی توضیح داد: قدرت هر یک از طرفها در صحنه فلسطین اگر بطور صحیح در جهت خدمت به منافع ملت فلسطین بکار گرفته شود، یک قدرت همگانی خواهد بود؛ تمام نیروهای مقاومت نیروی ملت فلسطین است و نیروی یک گروه و یا یک جنبش خاص نیست.

هنیه اظهار داشت: گروه های مقاومت ثابت کردند که در غفلت بسر نمی برند و درگیر مسائل حاشیه ای نشده اند و آماده رویارویی با هرگونه تجاوزی هستند.

وی ادامه داد: محاصره نتوانست عزم و اراده ما را در هم بشکند و در سایه این محاصره اراده سیاسی ما به زانو درنیامد.

هنیه خاطرنشان کرد: محاصره تحمیل شده علیه ملت فلسطین در غزه طی سالیان متمادی نتوانست مانع از دستیابی مقاومت به توانایی دفاع از ملت شود.

وی صبر و جانفشانی مردم غزه را گرامی داشته و خطاب به آنها اظهار داشت: شما امروز در حال گشودن صفحه جدیدی در تاریخ ملت فلسطین هستید.

هنیه تاکید کرد: محاصره غزه باید پایان یابد تا ملت ما در آزادی و امنیت زندگی کنند. رژیم اشغالگر اسراییل تجاوز را آغاز کرد و کرانه باختری و بیت المقدس را مباح دانست و به اقدامات تجاوزکارانه خود علیه نوار غزه ادامه داد.

اسماعیل هنیه ابراز داشت: ما امروز در برابر وظیفه دفاع از سرزمین و ملت و کرامت و آینده نسل های خود قرار گرفته ایم. ما امروز در برابر مرحله مهمی از مراحل نبرد و مبارزه قرار داریم.

خاورم ** 1487 **1275
کد N393084