حمایت اتحادیه عرب از پیشنهاد مصربرای آتش بس در جنگ غزه

آتش بس,غزه

تهران- ایرنا- اتحادیه عرب خواستار حمایت از طرح پیشنهادی مصر برای برقراری آتش بس میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها در نوار غزه شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه عرب شامگاه دوشنبه در پی نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو این اتحادیه، از همه طرف های ذیربط منطقه ای و بین المللی خواست از طرح پیشنهادی مصر برای آتش بس در غزه حمایت کنند.

در حالی مصر اتحادیه عرب خواستار حمایت از طرح پیشنهادی مصر شده که یک هفته از حملات رژیم صهیونیستی به غزه می گذرد و در این مدت بیش از 186 تن به شهادت رسیده و یکهزار و 400 تن مجروح شده اند.

این پیشنهاد شامگاه دوشنبه در آستانه سفر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به مصر (سه شنبه) در راستای تلاش برای متوقف کردن هفت روز حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نواره غزه مطرح شد.

در این طرح مصر پیشنهاد کرده که آتش بسی فوری میان طرفین از ساعت 6 بامداد روز سه شنبه به وقت گرینویج برقرار و با مذاکرات در خصوص تسهیل کمک رسانی به غزه دنبال شود.

رژیم اشغالگر قدس از هفت روز پیش حملات گسترده هوایی و دریایی را در سکوت محافل جهانی علیه مردم بی دفاع غزه آغاز کرد که بر اثر آن تاکنون دستکم 186 تن به شهادت رسیده اند.

**مترجمام**1480** 2023
کد N393004